star star star

HOTEL SOKO TERME

Сокобања

ЦЕНОВНИКОТ НЕ ВАЖИ ЗА ПРАЗНИЦИ (Нова Година, Божиќ, Велигден, Први Мај)

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Лоциран на само 300м од центарот на градиот, во населбата позната како “Лимун бања”, хотелот е изграден во 2013 година. Сите соби се опремени модерно и елегантно и се опремени со сопствено купатило, фен, минибар, сеф, ТВ со рамен екран, телефон и Wi-Fi. Услугата во хотелот е на база ноќевање со појадок. Ресторанот нуди голем избор на специјалитети од меѓународната и Српската кујна како и домашни и странски пијалоци.

Луксузно опремен wellness центар, изграден по врвните светски стандарди. За сите гости кои сакаат можност за релаксација, подобрено здравје, состојба на духот и телото на располагање им се базени со топла бањска вода (39°C) кои работет преку цела година, како и бројни содржини:
- Финска сауна, парна бања, Турска бања, солена соба, џакузи,     блок за физиотерапија (разни видови масажи - релакс, арома, кралска, спортска, Тајландска, Турска...)
- Garra Rufa рипчиња (“Doctor Fish” пилинг со рипчиња што и бомага и на здравата и на болната кожа), Wellness & Spa центарот содржи два затворени и еден отворен базен со термално-минерална вода.

Услови

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
• Цените се дадени во евра по лице по ноќ, на база ноќевање со појадок.
• Неограничено користење на wellness содржината, фитнес и базените со термо-минерална вода. Работно време на центарот за гостите е секој ден 08:00 до 20:00. Гостите имаат обврска да носат специјална нараквице за време на целиот престој во хотелот.
• Wi-Fi интернет пристап, паркинг за гостите на хотелот.

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
• Туристичка такса од 1 ЕУР по лице дневно, 0,5 ЕУР за дете 7 – 15 дневно.
• Korišćenje bade-mantila se naplaćuje 500,00 din. za sve vreme boravka;
• Хотелот е PET FRIENDLY, но на барање и со ограничување на движење на милениците ноз центарот. Миленичињата се наплаќаат 11 ЕУР по ноќ.
• Масажите се плаќаат на лице место.
• Во ресторанот на хотелот “a la cart” ручек или вечера.

ПОПУСТИ:

Услови за престој на деца со обврска родителот да ја покаже здравствената книшка на детето:

Деца до 1,99 години БЕСПЛАТНО;

Деца од 2 до 4,99 години плаќаат 50% од цената во придружба на едно или две возрасни лица и појадуваат во хотелот.

Деца од 5 до 11,99 години на сопствено легло плаќаат 70% од цената во придружба на едно или две возрасни лица и појадуваат во хотелот.

 

Сместување во собите по 13:00.

Напуштање на собите до 11:00.

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Базен
 • Бања
 • Масажа
 • Паркинг
 • Ресторан
 • Сауна
 • Сеф
 • СПА
 • ТВ
 • Телефон
 • Фен
 • Џакузи
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди