star star star star

HOTEL STARA PLANINA

Стара Планина

ЦЕНИТЕ СЕ ОД ИНФОРМАТИВЕН КАРАКТЕР

ПОРАДИ ЧЕСТИ ПРОМЕНИ НА ЦЕНИТЕ КОНТАКТИРАЈТЕ ЈА АГЕНЦИЈАТА ЗА ПОНУДА

5% попуст за уплата до 30.11.2023

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Локација: 43.362485, 22.582999

Хотелот Стара Планина се наоѓа на едно од најубавите места на планината Стара Планина - рамнина Јабушка, на 1.466м надморска височина. Вистинската атракција е првата гондола во Србија која превезува скијачи од хотелот до врвот Бабин Зуб.

Услуги на хотелот: 3 конференциски сали, ресторан, лоби бар со тераса, пицерија, бар, детско игралиште, игралиште, катче за бебиња, клизалиште, велнес & спа со затворен базен, салон за убавина / фризер, банкомат, менувачница, продавница, продавница за подароци, соблекувална, парфимерија, аптека, услуга во соба, складирање на багаж, 24-часовна рецепција, гаража (147 места за паркирање, со 8 места за хендикепирани лица).
Велнес и Спа центар: се протега на над 1000м², вклучувајќи: затворен базен, сауна и хамам, релак кревети, масажи и третмани, фитнес сала.
Ски соба: Хотелот се наоѓа на само 150 метри од почетната станица за гондола и гостите можат да изнајмат, складираат и сервисираат опрема за скијање.
Сали: Хотелот нуди 3 мултимедијални конференциски сали, една од 100м2 за 80 лица и е поделена со систем на подвижни sидови, како и со две помали сали од по 40м2. Салите се опремени со сите потребни капацитети за семинари, тим за градење, деловни состаноци, работилници и сл.


Услови

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
– Полупансион Плус (појадок и вечера локално вино, пиво, вода, безалкохолни пијалоци)
– Wellness & Spa центар на 1.000m²– внатрешен базен, финска сауна, турска бања, џакузи, хирдомасажни тушеви
– Фитнес центар
– Забава за деца во игротека – анимација за деца 3-12 години атрактивен детски свет, спорстка, мини кино.
– Wi-FI низ цел хотел
– Користење на ски гардеробер
– Опрема за бебиња – Baby Cot, грејач за флаша, грејач за вода,baby phone… (со претходна најава и резервација)
– Школа за пливање за деца 4-9,99 години, секојдневно во утринските часови

– Специјално за деца од 4 – 9,99 години за престој минимум од 7 ноќи:
· Целодневен Ski-Pass
· Групна ски школа и наем на ски опрема во период 09-12h

Напомена:
– Ски школата, опрема и ски карта не важат на денот на пристигнување (важат на денот на заминување)
– Работно време на ски стази и жичари зависи дирекно од Skijaliste Srbija DOO.

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

– Туристичка такса 1€ по лице на ден по лице на ден; Деца 7-14,99 години плаќаат 0,50€ по лице на ден; Деца до 6,99 години не плаќаат туристичка такса (плаќањето се врши во агенција)
– Хотелско осигурување 0,70€ по лице на ден (плаќањето се врши во агенција)

Услови за деца:

– Деца 0-2,99 години ГРАТИС
– Деца 3-5,99 години имаат 70% попуст
– Деца 6-14,99 години имаат 50% попуст
– 3-то возрасно лице има 10% попуст
* Услови за деца важат кога се во присуство на 2 родители, доколку патува 1 возрасни лице + 1 дете во тој случај се наплаќаат 2 полни суми (не важат услови за деца)

Домашни миленици до 10kg:

– Сместување на домашни миленицие дозволено во Superior Room и Junior Aparments
– Цена 17€ на ден;
– Дозволен престој на домашни миленичиња до 10kg (само за кучиња и мачки)

Политика за откажување под услови за Еarly Booking:
Во случај на промена или откажување на аражманот од денот на резервација до пристигнување хотелот задржува 50% пенали.
100% пенали доколку се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот.
Не се дозволува рефундација или промена на резервација откако е почнат престој во хотел.

Политика за откажување:
50% пенали доколку се откаже 29-14 дена пред пристигнување.
100% пенали доколку се откаже 14-0 дена пред пристигнување.
Не се дозволува рефундација или промена на резервација откако е почнат престој во хотел.

Услови за уплата:

– Резервација со 50% од вкупната сума, остаток на 28 дена пред патување;

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Базен
 • Бања
 • Бар
 • Детско катче
 • Клима
 • Ресторан
 • Сауна
 • СПА
 • ТВ
 • Фитнес
 • Џакузи
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

 • 50-100 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди