ИБИЦА Шпанија од Софија 29.04-04.05.2023

Авион/ 5 ноќи / 6 дена

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Ибица е еден од Балеарските острови, архипелаг на Шпанија во Средоземното Море. Добро е познат по ноќниот живот во градот ИБИЦА, каде што големите европски ноќни клубови прават неповторлива забава .Дом на тивки села, одморалишта за јога и плажи, во регионот Platja d'en Bossa, обложена со хотели, барови и продавници, до потивки песочни заливи поткрепени со ридови опкружена во борови.

Авион/ 5 ноќи / 6 дена

29.04.2023 Сабота.
Софија - Ибица. Лет од Софија до Ибица во 10:00 часот со Bulgaria Air. Пристигнување на островот Ибица. Трансфер до избраниот хотел. Сместување и ноќевање.

30.04.2023 Недела.
Појадок. Полудневна екскурзија на островот Ибица (вклучена во цената на пакетот). За време на оваа тура ќе го посетите градот Ибица, обиколка на градот Еивиса, прогласен за светско наследство (Далт Вила). Ќе поминете низ историскиот монументален комплекс и ќе стигнете до пристаништето. Ќе има слободно време за шопинг или кафе. Враќање во хотелот. Слободно време за одмор. Ноќевање.

01.05.2023 Понеделник
Појадок. Слободно време или факултативна дополнителна екскурзија / со доплата - Пештери на Ибица. Ќе го посетите Сан Мигел, мало гратче кое се наоѓа на северозапад од островот, каде што има тврдина црква од 14 век. Поаѓање до пристаништето Сан Мигел кое е оддалечено 4 км од градот и посета на пештерите Кан Марча. Посетата трае околу 35 минути. Посетата завршува на плажата на овој прекрасен залив. Враќање во хотелот. Ноќевање.

02.05.2023 Вторник
Појадок. Слободно време или по желба дополнителна факултативна екскурзија - Целодневна екскурзија на островот Ибица / со доплата. За време на оваа тура ќе го посетите градот Ибица, обиколка на градот Еивиса, прогласен за светско наследство (Далт Вила). Поминување низ историскиот монументален комплекс и стигате до пристаништето. Слободно време за шопинг или кафе. По кратката пауза се продолжува кон Кала д'Хортвит со панорамски поглед на островчињата Ес Ведра и Ес Ведранел и Кала Д'Хорт. Поаѓање кон Es Cubellss со прекрасен поглед на карпата и малата црква. Се посетува и Сан Хосеп, мал град со црква од 18 век и Лас Салинас. Враќање во хотелот. Ноќевање.

03.05.2023 Среда
Појадок. Слободно време за одмор или по желба дополнителна факултативна екскурзија / со доплата - Посета на винарска визба со вкл. дегустација. Во винарска визба сопствениците објаснуваат за производството на вино на островот по што има дегустација на вино и закуски. Враќање во хотел. Ноќевање.

04.05.2023 Четврток
Појадок. Напуштање на соба. Трансфер до аеродром за лет од островот Ибица во 15:00 часот до Софија. Пристигнување на аеродромот во Софија.

ХОТЕЛИ ВО ПОНУДА :

Fergus Style Bahamas Hotel 4* - www.fergushotels.com
Цена по лице 1100 ЕUR
Во Double Room на база BB ( НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК )

Argos Hotel 4* - www.hotelargos-ibiza.com
Цена по лице 1036 EUR
Во Double Standard Street View соба на база BB ( НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК )

Ses Figueres Hotel 3* - www.hotelsesfigueres.com
Цена по лице 900 EUR
Во Double Standard Street View на база BB ( НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК )

Puerto Ibiza Spa Hotel 4* - www.ibizaelpuerto.com
Цена по лице 993 EUR
Во Double Standard соба на база BB ( НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК )

Royal Plaza Hotel 4* - www.royalplaza.es
Цена по лице 1243 EUR
Во Double Standard на база BB ( НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК )

Palladium Cala Llonga Hotel 4* - www.palladiumhotelgroup.com
Цена по лице 1740 EUR
Во Deluxe Room на база ALL ( ALLINCLUSIVE )

Ocean Drive Hotel 5* - www.od-hotels.com
Цена по лице 1755 EUR
Во Double Deluxe Room на база BB ( НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК )

Insotel Fenisia Suites & Spa 5* - www.insotelhotelgroup.com
Цена по лице 1243 EUR
Во Double Standard на база HB ( ПОЛУПАНСИОН )

Iberostar Selection Santa Eulalia 5* - www.iberostar.com
Цена по лице 1177 EUR
Во Double Standard соба на база HB ( ПОЛУПАНСИОН )

Vibra Algarb Ibiza 4* - www.vibrahotels.com
Цена по лице 1100 EUR
во Double Room на база HB ( ПОЛУПАНСИОН )

Услови

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
• Авионски билет Софија – остров Ибица – Софија со летови на Bulgaria Air;
• Трансфери аеродром – хотел – аеродром;
• 5 ноќевања во хотел по ваш избор на база на соодветна услуга;
• Разглед на градот на островот Ибица (половина ден, времетраење – 4 часа)
• Представник за време на патувањето

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
• Дополнителни екскурзии;
• Лични трошоци

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ
• За резервација потребно е уплата од 50% и копија од пасош, контакт телефон.
• Целосна доплата до 28.03.2023
• Нема визи за патување во Шпанија. Официјалната валута е еврото. Официјален јазик е шпанскиот.
• Можна е промена на распоредот на летови од страна на авиокомпанијата. Туроператорот не е одговорен за промена на распоредот на летови.


ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ

• Целодневна обиколка на островот Ибица – 66 евра по лице. Времетраење 8 часа Минимален број на пријавени за екскурзијата – 20 лица.
• Пештерите Ибица – 50 евра по лице. Времетраење 4 часа Минимален број на пријавени за екскурзијата – 20 лица.
• Посета на винарија со вкл. дегустација – 50 евра по лице.Времетраење 4 часа Минимален број на пријавени за екскурзијата – 20 лица.


Битни забелешки:

• За реалазиција на патувањето потребно е минимум 130 патници
• Рок за известување за минималниот број на пријавени патници за патувањето:
• 30 дена пред поаѓање.

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • Авионски превоз
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди