star star star star star

Kontokali Bay Resort & Spa 5*

Крф

7=6,8=7 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 29.04 ДО 15.05.2022 И ОД 15.10 ДО 23.10.2022

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Хотелот е на  минута пешачење од плажа. Лоциран на полуостровот Контокали покриен со зелена боја, Контокали Беј Ресорт и Спа, награден со зелен клуч, може да се пофали со своја приватна плажа и базен со морска вода. Располага со осветлено тениско игралиште, 4 ресторани и соби со бесплатна WiFi.

Имотот располага со 261 соба и апартман, сместени среде прекрасни градини. Секој нуди балкон или тераса со поглед на градината или на Јонското Море. Објектите во собата вклучуваат климатизација, сателит, ТВ со рамен екран и фен. Практичен паметен телефон за бесплатни меѓународни разговори и бесплатен интернет мобилни податоци им се нуди на гостите бесплатно.

Опциите за јадење во заливот Контокали вклучуваат ресторан на плажа, таверна на плажа која служи специјалитети од риба и ресторан во стил на шведска маса. Хотелот има и лоби/пијано бар и бар на плажа.

Добро опремениот спа центар нуди затворен загреан базен, амам, топла када, 2 сауни и парна соба. Достапни се и масажи, ароматерапија и третмани против стареење. Користењето на спа објектите е бесплатно. Достапен е и детски базен.

Ресортот Контокали Беј се наоѓа на само 6 километри од градот, пристаништето и аеродромот Крф. Персоналот може да организира различни активности како што се скијање на вода, јавање и планински велосипедизам. Бесплатен паркинг е достапен во близина.

На паровите особено им се допаѓа локацијата - ја оценија со 8,9 за патување со две лица.

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • DVD
 • WiFi
 • Базен
 • Балкон
 • Бања
 • Бар
 • Бебиситер/ка
 • Билијард
 • Велосипед
 • Градина
 • Детско катче
 • Клима
 • Козметички салон
 • Кујна
 • Лежалки и чадори
 • Масажа
 • Мини бар
 • Мини голф
 • Нуркање
 • Одбојка на плажа
 • Паркинг
 • Пинг понг
 • Продавница
 • Радио
 • Ресторан
 • Сауна
 • Сеф
 • Солариум
 • СПА
 • ТВ
 • Телефон
 • Тениско игралиште
 • Теретана
 • Фен
 • Фитнес
 • Фрижидер
 • Џакузи
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

 • до 50м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди