star star star star

KOTVA

Сончев брег

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Локација:  Хотелот Котова се наоѓа во јужниот дел на Сончев Брег. Од центарот на комплексот има 3 км. На околу 800 m е градот Несебар. И само 1,5 км ве чека во античкиот град Несебар со своите антички градби и културно - историски места. Во двата правци има редовен јавен превоз - автобуси и мини воз.    Плажата е 250 м од хотелот.

Соби :Хотелот Котова се состои од две згради, поврзани со заеднички прием со пространo лоби. Има 321 соби и 150 апартмани. Во секое крило има четири спрата и лифт.  Секоја соба има балкон, клима, сателитска ТВ, фрижидер, мини бар, директен телефон, безжичен Интернет со плаќање, бања со туш, фен. Просториите се опремени со дополнителен кревет погоден за трето лице.

Хотелски содржини : Хотелот Котва има базен со мини олимписки димензии. Во прилог на тоа е детски оддел за забава, чадори и лежалки околу базените се бесплатни.

Аква-паркот има четири базени. Два од нив се опремени со тобогани погодни за деца и возрасни. Еден базен е со тобогани и атракции за најмалите гости. Исто така, има базен со тобоган „Ролба“. Базените се со различна длабочина, погодни за сите возрасти.

Два ресторана, три бара, пинг-понг, фудбал, билијард, сауната, доктор

Лоби-барот е достапен 24 часа за гостите. Во холот има посебна ТВ област.

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Базен
 • Балкон
 • Бар
 • Градина
 • Детско катче
 • Клима
 • Лежалки и чадори
 • Сауна
 • Сеф
 • СПА
 • ТВ
 • Топоган
 • Фрижидер
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

 • 100-500 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди