star star star star

LAKI HOTEL & SPA

Охрид

Специјална понуда:

за 4 ноќевања престој на база ноќевање со појадок=100 еур по лице

за 7 ноќевања престој на база ноќевање со појадок = 160 еур по лице

Еднокреветна соба + 30%

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Лаки Хотел и Спа е спој на Западната и Источната хотелска култура и етика, ја спојува безвремената елеганција, комфор, луксуз, дизајниран простор и незаменлив поглед кон Охридското езеро и планинските пејсажи. Ресторанот во Лаки хотел и Спа е отворен за појадок, ручек и вечера за гости на хотелот, но и за надворешни гости. Во самиот ресторан секогаш ќе наидете на релаксирачка атмосфера, добра услуга, и вкусна храна. Барот во Лаки Хотел и Спа има богато мени со освежителни пијалоци за дневно освежување и уште повеќе богато мени за опуштање во вечерните часови.
За време на летните денови и топлото време, може да се освежувате во отворениот бар покрај базенот, со незаменлив поглед кон Охридското езеро и најблиските планини.

СПА атмосфера: Лаки Спа за своите гости создаде интимен амбиент и тотално опуштена атмосфера. Сите активности и сервиси се сместени на еден спрат, што овозможува целосно исклучување од надворешниот свет и започнување на спа патувањето.
Сауна и ароматерапи бања: Посебно задоволство е да уживате во сауната и парната бања. За целосен спа третман ја препорачуваме ароматерапи бањата која Ви ги регенерира сите Ваши сетила.
Лаки Хотел и Спа има 60 соби. Распределени на 4 спрата, од кој секој спрат и соба имаат свој посебен  дизајн и стил. Хотелот има 4 апартмани. Сите се опремени и дизајнирани според последни хотелски стандарди, со модерен и луксузен стил, креирани за Ваше максимално уживање.

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • WiFi
  • Базен
  • Бар
  • Клима
  • Паркинг
  • СПА
  • ТВ
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

  • над 1000 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди