star star star star

LITOHORO OLYMPUS RESORT VILLAS & SPA

Литохоро

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Litohoro Olympus Resort Villas & Spa 4*

 

Одморалиштето, спа-центар  и вили Litohoro Олимп се наоѓа во Литохоро ,на  само 90 метри од плажа. Овој прекрасен комплекс е со поглед на планината Олимп и е опкружен со градина со органски производи. Бесплатен безжичен интернет е на располагање во текот на  целиот комплексот.

Пространите и сончеви соби имаат балкон или двор со поглед на море или планина. Сите модерни соби  се обезбедени со  луксузни софи за седње. Сите соби имаат клима-уред и 32-инчен LCD телевизор со сателитски канали. Исто така постојат и вили со приватни базени и камини.

Грчка  и медитеранска кујна се подготвуваат  во главниот ресторан. Пијалоци и освежителни коктели се служат во кафе-барот, кој нуди прекрасен поглед на морето.

Спа центарот  Афродита вклучува сауна, лежалки за релаксација и 2 затворени базени со топла вода и хидротерапија. Исто така влучува и  две приватни соби за масажи и многу третмани за нега на тело

Литохоро Олимпус Ресортот се наоѓа на 3 км од Литохоро и  на само 2 километри од Националниот парк Олимп. Градот Катерини е на  12 км. Бесплатен паркинг е предвиден во рамките на комплексот.

Плажа со камчиња: 50 m

Хотелски содржини и услуги

 Надворешен базен

 Внатрешен базен

 Ресторан

 Менувачница

 Бар во хотелот

 24 часовна услуга во соба

 Бар на базен

 Рент-а-кар

 Лифт

 Бесплатен паркинг

 Лоби бар

 Перална

 Сервис за пеглање

 Рецепција 24/7

 Wi-fi бесплатно

 Сала за конференции

 Бар на плажа

 Градина  Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

 Јавање коњи

 Надворешен базен

 Одбојка

 Планинарење

 Велосипедизам

 Спортови на вода

 Приватна плажа

 

Сите соби се опремени со

 ТВ

 Телефон

 Сеф

 Простор за седење

 Џакузи

 Мини Бар

 Фен

 Греење

 Бања/Тоалет

 Тераса

 Клима Уред

 Дупли лежај или два кревети

 Бањарки и папучи

 LCD телевизор со сателитски канали

 Када/Туш Кабина

 Камин

 

локација

X Координати: 40.09796236748712

Y координати: 22.567369043827057

 

Спа Услуги

 Внатрешен базен (бесплатно)

 Надворешен базен (бесплатно)

 Сауна

 Турска бања/ Хамам

 Зона за релаксирање

 Mасажа третмани

 Фитнес

 СПА центар

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Базен
 • Балкон
 • Бар
 • Детско катче
 • Клима
 • Паркинг
 • Ресторан
 • Сеф
 • СПА
 • Фрижидер
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

 • до 50м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди