star star star star star

LUCY

Кавала

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Lucy Hotel 5* www.lucyhotel.gr

Луксузен хотел сместен на самата обала. Од едната страна се наоѓа приморскиот град Кавала, од другата страна обалата Kalamitsa. Нуди удобни соби, интернет, рсторани, барови, базен, конференциска сала со квалитетна услуга.

Локација: Одалечен е 2 км од центарот на Кавала и пристаништето, 40км од аеродромот во Кавала, 160 км од аеродромот од Солун. Реновиран е во 2009 год.

Опис на соби: Вкупно 148 собиDoubles Superior SV (~20-22 m2), Junior Suites SV (~31-33m2), Executive Suites SV (~35 m2).

Во собите: клима, LCD TV, SAT TV, телефон, работна маса, Wi-Fi, сеф, електронски брави, мини бар, купатило (када/туш), фен, бањарки и папучи, балкон.

Тип на помошно легло: софа на развлекување.

Во собите за особи со посебни потреби нема тераса.

Junior Suite (~31 m2) - поглед на море, LCD TV 26 “, 2 балкона, кад. Сместување максимум до 2 возрасни особи.

Family Junior Suite (~33 m2) - поглед на море. Француско легло или 2 единечни кревети, LCD TV, 2 балкона, када со хидромасажер. Дополнително легло - софа. Сместување максимум до 3 возрасни особи или 2 возрасни особи и 2 деца.

Хотелски содржини и услуги:

 Интернет

 Ресторан

 Хемиско чистење

 Бар во хотелот

 Ресторан а ла карт

 Надворешен базен

 Чадори и лежалки на базен

 Чадори и лежалки на плажа

 Собна услуга

 Перална

 Сервис за пеглање

 Рецепција 24/7

 Сала за конференции

 Не се дозволени домашни миленици

 

Сите соби се опремени со:

 Телефон

 Бежичен интернет

 Сеф

 Мини Бар

 Фен

 Бања/Тоалет

 Клима Уред

 Балкон или Тераса

 LCD телевизор со сателитски канали

 Када/Туш Кабина

 

Локација:

X: 40.9221

Y: 24.3899

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • WiFi
  • Базен
  • Балкон
  • Бар
  • Клима
  • Мини бар
  • Паркинг
  • ТВ
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

  • до 50м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди