МАЛДИВИ-чартер од Софија ЈАНУАРИ

7 ноќи / 28.01.2022 - 06.02.2022

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Директен чартер лет од Софија

28.01.2022 - 06.02.2022 / 7 ноќевања

Малдиви (официјално Република Малдиви) е островска држава во Индискиот Океан. Малдивите се состојат од над илјада и сто острови, од кои околу 200 се населени, а  само 80 се користат за туризам. Малдивите се најмалата азиска држава и по површина и по население. Секој туристички остров е приказна за себе и сè е подредено на уживањето и одморот. Главниот град е Мале, која има околу 100.000 жители, а вкупното население на Малдивите е околу 330.000. Убавината на подводната флора и фауна во Малдиви заедно со кристално читото море (видливост над 50 метри) привлекува многу љубители на нуркање, а за другите просечната температура на морето од 27 степени е повеќе од доволна за да овозможи одлично место за одмор во тек на речиси цела година .

На Малдивите времето е сончево во текот на целата година . Неверојатно убавите плажи со прекрасни зајдисонца што ве остават без здив, прават од Малдивите една од најбараните светски дестинации за одмор. Најчести гости се млади брачни парови, или оние кои сакаат миран одмор во прекрасната недопрена природа, далеку од бучава и луѓе. Повеќето туристи патуваат на Малдивите токму поради тоа што е мирно и речиси и да не постои бучава, ниту ноќни клубови и гласна музика.

Островите се со палми и убави бели плажи, тиркизни лагуни и корални гребени кои заедно ја  сочинуваат ексклузивноста на Малдивите. Уживајте во преубавата тропска природа и вечно лето.

Програма:

1 ден 28.01.2022: Состанок на групата на аеродромот во Софија за чартер лет за Мале во 22:00 ч. Преседнување во Шаржа ( ОАЕ) со времетраење од околу 40 минути.

2 ден 29.01.2022: Слетување во Мале во 09:50 ч. и средба со представник од фирмата партнер на Малдивите. Трансфер до избраниот хотел и сместување. Слободно време за плажа и одмор. Вечера. Ноќевање.

3 ден 30.01.2022: Појадок. Слободно време за плажа и одмор. Вечера. Ноќевање.

4 ден 31.01.2022: Појадок. Слободно време за плажа и одмор. Вечера. Ноќевање.

5 ден 01.02.2022: Појадок. Слободно време за плажа и одмор. Вечера. Ноќевање.          

6 ден 02.02.2022: Појадок. Слободно време за плажа и одмор. Вечера. Ноќевање.

7 ден 03.02.2022: Појадок. Слободно време за плажа и одмор. Вечера. Ноќевање.

8 ден 04.02.2022: Појадок. Слободно време за плажа и одмор. Вечера. Ноќевање.

9 ден 05.02.2022: Појадок. Одјавување од хотел. Трансфер до аеродромот во Мале за чартер лет до Софија во 21:00 ч. Преседнување во Шаржа со времетраење од околу 40 минути.

Слетување во Софија во 06:10 ч. на 06.02.2022 г.

ХОТЕЛИ ВО ПРОГРАМАТА:

BIYADHOO ISLAND RESORT MALDIVES 3*

Трансферот Аеродром – Хотел – Аеродром се врши со моторен чамец (30 мин.);

BANDOS ISLAND RESORT 4*

Трансферот Аеродром – Хотел – Аеродром се врши со моторен чамец (15 минути)

FURAVERI ISLAND RESORT 5*

Трансферот Аеродром – Хотел – Аеродром се врши со хидроавион (45 мин.) или внатрешен лет (20 мин.) + моторен чамец (45 мин.);

ADAARAN CLUB RINNALHI 4*

Трансферот Аеродром – Хотел – Аеродром се врши со моторен чамец (45 мин.)

ADAARAN PRESTIGE VADOO 5*

Трансферот Аеродром – Хотел – Аеродром се врши со моторен чамец (15 мин.)

AMARI HAVODDA MALDIVES 5*

Трансферот Аеродром – Хотел – Аеродром се врши со внатрешен лет (55 мин.) + моторен чамец (15 мин.);

Deluxe Beach Villa – за резервации до 30.12.2021

GRAND PARK KODHIPPARU 5*

Трансферот Аеродром – Хотел – Аеродром се врши со моторен чамец (20 мин.);

KURUMBA MALDIVES 5*

Трансферот Аеродром – Хотел – Аеродром се врши со моторен чамец (10 мин.);

VELASSARU MALDIVES 5*

Трансферот Аеродром – Хотел – Аеродром се врши со моторен чамец (25 мин.);

LTI MAAFUSHIVARU MALDIVES 5*

Трансферот Аеродром – Хотел – Аеродром се врши со хидроавион (25 мин.);

Цените се за резервации до 31.12.2021

ROYAL ISLAND RESORT & SPA 5*

Трансферот Аеродром – Хотел – Аеродром се врши со внатрешен лет (25 мин.) + моторен чамец (10 мин.);

PARADISE ISLAND RESORT 5*

Трансферот Аеродром – Хотел – Аеродром се врши со моторен чамец (20 мин.);

SUN ISLAND RESORT 4*

Трансферот Аеродром – Хотел – Аеродром се врши со внатрешен лет (17 мин.) + моторен чамец (10 мин.);

Услови

Цените на пакетите се дадени во Евра.

Плаќањето се врши исклучиво во Денари по курс 1 ЕУР = 62 ЕУР.

 

BB – ноќевање со појадок, без пијалоци

HB – полупансион, без пијалоци

FB – полн пансион, без пијалоци

AI – се вклучено со пијалоци

Пакет цените вклучуваат:

 • Авио билет за чартер лет со Bulgaria Air со вклучени аеродромски такси;
 • Чекиран багаж 20 кг. + рачен багаж 10 кг. Со димензии 55х40х23 см;
 • 7 ноќевања во избраниот хотел на соосдветна база;
 • Трансфер: Аеродром – Хотел – Аеродром (типот на трансфер е опишан подолу);
 • Новогодишна вечера 31.12.2021 г.;
 • 1 парче рачен багаж до 10 кг и * и 1 парче чекиран багаж до 20 кг и до 158 см*
 • GREEN TAX – $6 по лице дневно;

Пакет цените не вклучуваат:

 • Лични трошоци;
 • PCR тест на заминување;
 • PCR / антигенен тест при враќање доколку истиот се бара;
 • Осигурување “откаќување на патување”;
 • Факултативни екскурзии (на лице место на рецепција на хотелот);

Услови за резервација:

При резервација потребно е да доставите име и презима на латиница точно како е запишано во пасош, број на пасош, дата на важност, ЕМБГ и телефон за контакт.

Услови на плаќање:

Депозит 1: 300 ЕУР по лице за резервација.

Депозит 2: 500 ЕУР по лице 60 дена пред патување.

Доплата 50 дена пред датата на заминување.

Неопходни документи за патување на Малдивите (сите барања, заради ситуацијата со Ковид-19 подлежат на реконфирмација, така што се можни преомени):

Сите патници треба 24 часа пред летот кон Малдивите и 24 часа пред враќање да пополнат формулар за QR код на – https://imuga.immigration.gov.mv/ethd/create

При пристигнување во Мале се бара негативен PCR тест за COVID-19, на Англиски јазик, направен 96 пред пристигнување.

Постои можност да се направи PCR за COVID-19 во хотелот со дополнителна доплата.

Нема дополнителни барања за имунизација.

Авиокомпанија: BG AIR

Информација за авиопревозникот: Bulgaria Air

Тип на авион: AirBus 320

FB7999 A320 / 25.12 Софија 22:00 – SHJ 02:40 / 05.04 SHJ 03:20 – Мале 09:50 на 26.12.2021 г.

FB8000 A320 / 02.01 Мале 21:00 – SHJ 01:20 / 12.04 SHJ 02:00 – Софија 06:10 на 03.01.2022 г.

* Авио компанијата го задржува правото за смена на часовите на летовите за што правовремено ќе ги извести своите патници.

Дополнителна информација:

Пасошите мора да се со важност од 6 месеци по враќање од Малдивите.

Не е потребна виза како ни дополнителни вакцини.

За деца до 18 г., кои патуваат без родители или само со еден, мора да имаат нотарски заверена декларација и копија од истата дека и двата родители се согласни да патува во странство.

Промена на цена е можна при: промена на цени /гориво/аеродромски, пристанишни и др. такси; промена од 3% или повеќе на валутниот курс во периодот помеѓу склучувањето на договорот и патувањето, непредвидено покачување на цените од страна на партнерите или слични објективни случаи.

Дете до 1.99 г. Не користи седиште во авион.

Забелешка: Програмата зависи од епидамиолошката ситуација.     

Политика за откажување:

 • При откажување 60 дена пред поаѓање – без пенали.
 • При откажување 59 – 31 дена пред поаѓање 700 ЕУР по лице.
 • При откажување 30 или помалку дена пред поаѓање – 100% пеналиа.
 • Во случај на затварање граници или друга причина поврзана со Covid-19, клиентот има опции за рефундација во рок од 15 дена или префрлање на сумата за друга дата или издавање ваучер на соодветната сума.
 • За ова патување важат општите услови за патување на Папилон

 

 

 

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • Авионски превоз
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди