МАЛДИВИ чартер од Софија

Авион / 6 ноќи / 04–12.04. 2021 PARADISE ISLAND RESORT& SPA 5*

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Директен чартер лет од Софија

04-04 – 12.04. 2021 / 6 ноќевања

Малдиви (официјално Република Малдиви) е островска држава во Индискиот Океан. Малдивите се состојат од над илјада и сто острови, од кои околу 200 се населени, а  само 80 се користат за туризам. Малдивите се најмалата азиска држава и по површина и по население. Секој туристички остров е приказна за себе и сè е подредено на уживањето и одморот. Главниот град е Мале, која има околу 100.000 жители, а вкупното население на Малдивите е околу 330.000. Убавината на подводната флора и фауна во Малдиви заедно со кристално читото море (видливост над 50 метри) привлекува многу љубители на нуркање, а за другите просечната температура на морето од 27 степени е повеќе од доволна за да овозможи одлично место за одмор во тек на речиси цела година .

На Малдивите времето е сончево во текот на целата година . Неверојатно убавите плажи со прекрасни зајдисонца што ве остават без здив, прават од Малдивите една од најбараните светски дестинации за одмор. Најчести гости се млади брачни парови, или оние кои сакаат миран одмор во прекрасната недопрена природа, далеку од бучава и луѓе. Повеќето туристи патуваат на Малдивите токму поради тоа што е мирно и речиси и да не постои бучава, ниту ноќни клубови и гласна музика.

Островите се со палми и убави бели плажи, тиркизни лагуни и корални гребени кои заедно ја  сочинуваат ексклузивноста на Малдивите. Уживајте во преубавата тропска природа и вечно лето.

Авион/ 04-04 – 12.04. 2021 / 6 ноќевања

1 ден / 04 април, недела Состанок на групата на аеродорм Софија. Планирано полетување на авионот во 23.00 часот. Технички стоп во Шаржа  ОАЕ околу 40 минути  
2 ден/05 април ,понеделник Слетување на аеродорм Мале во 10.00часот. Трансфер до избраниот хотел. Сместување. Слободно време за плажа, одмор и релаксација. Користење на услигите од избраниот хотел според избраната услуга. Ноќевање.
3-7 ден /6-10 април, вторник-сабота Слободно време за плажа, одмор и релаксација. Користење на услигите од избраниот хотел според избраната услуга. Ноќевање
8 ден /11 април, недела Појадок. Напуштање на собите  и трансфер до аеродорм Мале.  Полетување на авионот во 23.00 часот . Технички стоп во Шаржа  ОАЕ околу 40 минути
9 ден /12 април,  понеделник Слетување во Софија  во 07.00 часот

Хотел со 5* лоциран на рајскиот остров Lankanfinolhu  на  Мале Атолот  (Kaafu Atoll)  во Република Малдиви, на Индискиот Океан. Одморалиштето е во сопственост на групацијата Villa Group. Отворен е во ноември 1994 година, оддалечен 9,6 километри од меѓународниот аеродром во Мале. Рајскиот остров е долг 932 метри  и широк 201 метари со вкупна површина 201,508 квадратни метри. До ресортот се пристигнува со 20-минутно возење со глисер од меѓународниот аеродром во Мале. Paradise Island Resort & Spa нуди приватни вили и бунгалови,  располага со надворешен базен, 4 ресторани и спа центар,  фитнес центар и тениски игралишта, на располагање е и опрема за нуркање. Собите се  со клима уред, приватна тераса со мирен поглед на океанот, сателитска ТВ, сеф и фрижидер, уред за чај и кафе. Во склоп на хотелот има  италијански ресторан Аl Tramonto,  јапонски ресторан Fukuya Teppanyaki , ресторан со морска храна Farumathi, Бар и главниот ресторан Bageecha, бар кафуле кои нудат пијалоци и храна 24-часа дневно.

Хотели во програмата:

Трансфери

Трансферите ( вклучени во пакет аранжманот ) Аеродром – Хотел – Аеродром се изведуваат со:

 • Paradise Island Resort & Spa 5* - моторен чамец
 • Sun Siyam Iru Fushi 5* - хидро авион
 • Kurumba Maldives 5* - моторен чамец
 • LTI Maafushivaru 5* - хидро авион ;
 • Pullman Maldives 5* - внатрешен  лет + брод;
 • Dhigali Maldives 5* - хидро авион / внатрешен  лет;
 • Baros Maldives 5* - моторен чамец
 • Kudafushi Resort & Spa Maldives 5* - хидро авион ;
 • Milaidhoo Maldives Resort 5* - хидро авион ;
 • Velassaru Maldives 5* - моторен чамец
 • Royal Island Resort & Spa  Maldives 5 -хидро авион
Услови

 

Цената вклучува:

 • Авио билет на чартер лет на Bulgaria Air со вклучени аеродромски такси.
 • Чекиран багаж 23 кг. + рачен багаж 8 кг.;
 • 6 ноќевања во избраниот од Вас хотел на соодветната база на исхрана.
 • Трансфер: Аеродром – Хотел – Аеродром;
 • Представник на туроператорот на бугарски јазик.
 • Патничко осигурување со вклучен COVID-19 ризик;

Цената не вклучва

 • Лични трошоци;
 • Еко такса (Green tax) – $6 на човек на ден;
 • PCR тест при заминување – предлагаме повластена цена от 33 еур. По лице;
 • Осигурување за откажување на патување;
 • Дополнителни екскурзии (информација на рецепција на хотелот);

 

 • Услови за резервација

При резервација потребно е ( копија од пасош) да ги наведете точно имињата на кирилица и латиница, како во  пасошот, број на пасош, датум на важење, и телефонскиот број за контак за време на патувањето;

 • Услови на плаќање:

Депозит: 200 евро по лице .

Доплата до 12.03.2021 г.

 

Авиокомпанија: BG AIR

Тип на авион : AirBus 320

Лет :

 • FB 04.04 Софија 23:00 – Мале 10:00 на 05.04.2021
 • FB 11.04 Мале 23:00 – Софија 07:00 на 12.04.2021

Авиокомпанијата го задржува правото да го смени времето на поаѓање и слетување,

за   што компанијата ќе ги информира своите патници навремено.

Минимум број  на патници: 100.

 

Важна забелешка:

 • Чартер програма се спроведува во зависност и според епидемиолошката состојба во земјата.

 

         Дополнителни информации

 

Потребни  документи при патување за Малдиви:

 • Сите патници мораат да  пополнат QR-кодот на следната страница, 24 часа пред поаѓање за Малдиви и 24 часа пред да се вратат во Бугарија – https://imuga.immigration.gov.mv/ethd/create
 • Негативен PCR-тест за COVID-19, преведен на англиски јазик, извршен 96 часа пред пристигнувањето е потребен по пристигнувањето во Мале.
 • Можно е да се изврши PCR-тест за COVID-19 на лице место во хотелот за време на престојот со дополнителни трошоци.

Нема медицински барања за вакцинирање при патување.

 

 • Потребен е важечки меѓународен пасош за патување на Малдиви најмалку 6 месеци од датумот на враќање во земјата. Не е потребна виза, како и дополнителни вакцини.
 • За деца под 18 години кои патуваат без родители или со само еден од нив мора да имаат оригинал и копија од заверена изјава дека двајцата родители се согласуваат детето да патува во странство. Ако дете на возраст под 18 години патува само со еден од неговите родители (или со друг придружник, освен родител), тој мора да има полномошно заверено на нотар од не-патувачки родител + копија од тоа (и ако патува со друг придружник – од двајцата родители) за детето да замине во странство (во случај детето да патува со двајцата родители, но тие имаат различни презимиња, тие мора да обезбедат извод од матичната книга на детето, како и копија од истата). Овој документ ќе им служи на македонските и бугарските гранични власти.
 • Дете на возраст под 1,99 години не користи седиште во авионот.

 

               Напомена

 • Промена на цената е можна во: промена на трошоците за транспорт / гориво /, аеродром, пристаниште, итн. такси; промена за повеќе од 3% од девизниот курс во периодот помеѓу датумот на склучување на договорот и заминувањето; непредвидени зголемувања на цените од страна на нашите партнери, како и во други објективно потребни случаи.
 • За ова патување важат општите услови за патување на Папилон

 

 

 

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • Авионски превоз
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди