star star star star

MEDITE

Сандански

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

ХОТЕЛ МЕДИТЕ – САНДАНСКИ

Новиот термален спа ресорт Медите 5* е целосно реновиран во 2018 година и ви нуди сосема
нови светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и модерен
комплекс.
Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град и на
север кон планината. Медите 5* СПА ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански,
проектиран од италијанскиот дизајнер Рајмондо Флакомио во 2004 година а реконструиран од
 Дрен Руди во 2018 година.
Комплексот располага со 86 хотелски соби и апартмани, 8 малдивски вили, конференциска
сала со капацитет до 200 лица, просторен комплетно нов СПА и велнес центар, фитнес сала,
затворен и отворен базен, инфинити базен, гурмански и традиционален ресторани, лоби бар.
Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за
организирање на настани со меѓународно учество.
СПА центарот на Медите 5* е изграден на антички тракиски минерални бањи.
Што и да барате, ќе го најдете, и ние ќе ви помогнеме и ќе ви помогнеме со лично внимание и
грижа.
Барови и ресторани
– Медите ресторан – интернационална кујна + пици, италијански тестенини, салати, десерти
– Таверна Софина – интернационална кујна и традиционални бугарски јадења
– Бар базен
– Снек бар
– МАССА клуб
– Дискотека
СПА центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност
од релаксирачки терапии, козметички третмани со рекреативен ефект и благотворно влијание
врз духот и телото.
– Затворен базен со термална вода 28-30 степени (нема детски дел).
– Работно време од 09:00-21:00ч. за викендот и од 10:00-20:00ч. во работните денови.
– Отворени базени со слатка вода
– Лежалки
– Во СПА центарот можете да изберете терапии за лице и тело, масажи, водни терапии:
– Римска бања
– Турска бања,
– Џакузи,
– Тропски туш,
– Хидро масажа;
– Телесни терапии
– Маски за тело и лице со чоколада и мед,
– Аромотерапија и алое масажи;
– Анти-целулитни процедури,  таласо терапија, луксузни третмани за лице…
– Новоотворениот MASSA CLUB – 400 седишта – идеален за релаксација во модерна
атмосфера.

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Базен
 • Балкон
 • Бања
 • Бар
 • Билијард
 • Клима
 • Масажа
 • Пинг понг
 • Сауна
 • СПА
 • Теретана
 • Фитнес
 • Фрижидер
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди