star star star star

METROPOL

Охрид

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Хотелот Метропол  4* беше и остана единствен и неповторлив хотел, меѓу сите други хотели во регионот, со архиктетура што го одделува од сите други конвенционални хотели.
Хотелот е изграден и отворен во 1975 г., и е комплетно реновиран во 2018 г. Според законската категоризација хотелот спаѓа во II категорија со 4 ѕвездички.Хотелот е комплетно климатизиран, пет ката над приземјето и две нивоа под основниот спрат. Сместувачкиот капацитет во хотелот Метропол се состои од 5 спрата со следниве содржини: -110 двокреветни соби со опција за додавање трет кревет;
-4 стандардни апартмани (спална и дневна соба);
-1 резидент-апартман (2 спални и дневна соба);
-1 делукс-апартман (спална и дневна).
Сите апартмани се климатизирани и луксузно опремени, како и другите соби во хотелот. Има посебна просторија за “собна услуга” на секој спрат. Хотелот има сопствен паркинг-простор за своите гости со капацитет за 100 возила.

Услови

Цените се дадени во Евра по соба, на ден со вклучени тур.такса и ДДВ;

Во цената не е вклучено користењето на лежалките на плажа.

Цените важат за мин. престој од 2 ноќевања;

За престој од само 1 ноќевање, цената се зголемува за +5 евра;

За престој од 6 и повеќе ноќевања, одобруваме попуст од 10%

Гаранција за соба со поглед кон езеро, со доплата +5 евра по соба од ноќ.

1 Дете до 6 г. без сопствен кревет – не плаќа;

1 Дете до 06 -10 г. кoристи кревет 50 % попуст

НП = Ноќевање со појадок / ПП = Полупансион

1 ЕУР = 62 МКД

 

За периодот од 23/07-08/08/21 не важат горенаведените цени,

Цена за двокреветна соба за овој период е 66 ЕУР за НП, односно 74 ЕУР за ПП!

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Базен
 • Балкон
 • Бања
 • Бар
 • Градина
 • Клима
 • Конференциска сала
 • Лежалки и чадори
 • Мини бар
 • Паркинг
 • Ресторан
 • Тениско игралиште
 • Фитнес
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

 • до 50м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди