star star star star

MILLENIUM PALACE

Охрид

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Милениум Палас е хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во југозападниот дел од Македонија, на брегот од прекрасното Охридско Езеро.

Со самото тоа што е сместен во Охрид, европскиот Ерусалим, ги комбинира предностите на еден модерен град и на место со богато историско минато и културни вредности. Нуди незаборавен поглед на езерото, стариот град и древната Самоилова тврдина. Од стариот дел на градот Ве дели само кратка, пријатна прошетка покрај езерото.

Сместување: Хотелот располага со вкупно 69 соби – 45 двокреветни, 10 студио (две нивоа / дневен престој и спална соба), 6 делукс соби и8 јуниор апартмани.

Локација: На брегот од прекрасното Охридско Езеро, на само 500м од центарот на Охрид, 10 км од меѓународниот Охридски Аеродром и 3 км од градската автобуска станица.

Дополнителни услуги:

 24 ч Рецепција

 Перење & пеглање

 Ресторан (за 190 гости)

Аперитив бар

Хотелска тераса (за 70 гости)

Вински бар

Сефови на рецепција

Спа&велнес (масажа, парна бања, сауна, теретана)

Продавница за накит

2 сали за семинарсо капацитет до 120 лица

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • WiFi
  • Базен
  • Бар
  • Клима
  • Мини бар
  • ТВ
  • Фитнес
  • Џакузи
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди