NEBESKE STOLICE

Копаоник

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Aparthotel NEBESKA STOLICA 1

Локација: на самата ски стаза „Pajino-Preslo“ (Машинац), во непосредна близина на хотелот Гранд. Објектот има 35 апартмани со различна структура за престој  2–6 лица.
Секој апартман има CATV, телефон, кујна која е опремена со фрижидер, решо со две рингли, комплетни садови. Купатилата се опремени со туш кабина и фен. 
Дополнителни содржини:  во склоп на објектот се наоѓа ресторан "L`ami", поделен во три амбиентални целини – сали, секоја со камин. Покрај услугите на пансион, ресторанот нуди и A’la carte понуда. Бесплатен Wi-Fi во целиот објект.  

Aparthotel NEBESKA STOLICA 2

Локација: на самата ски стаза „Pajino-Preslo“ (Машинац). Објектот располага со современо опремени соби и апартмани со различна структура од 2 - 8 лица. Секој апартман има CATV, телефон. Кујната е опремена со садови, а купатилото со туш кабина и фен. Во новиот блок на хотелот се наоѓаат стандардни соби кои содржат, tv. Мини бар, бокал за кафе, и чај, купатило со туш, фен. Дополнителни кревети во 1/2+1 и 1/3+1 соби е двосед на расклопување (1 возрасно лице или две деца), а во 1/3+2 соба тросед на расклопување (2 возрасни лица).

Дополнителни содржини: покрај ресторанот “Central” во кој се служи услуга ПП, гостите во објектот може да уживаат во понуда од националната кујна во ресторанот “Krčma u planini”. Убавината на кујната, препознатливиот и необичен амбиент, може да го пробаат и скијачите (дозволен е влез со ски опрема). Бесплатен Wi-Fi во целиот објект, билијард, игротека за деца.  Aparthotel „Nebeske stolice 1 i 2“ се наоѓаат на самата стаза и до нив не е можно да се пристапи со возило. За превоз на багажот од паркингот до избраниот објект се грижи службата на хотелот.  

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

  • 100-500 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди