НЕДА ГАЛИЧНИК

ГАЛИЧНИК

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

ГАЛИЧНИК— село во Општина Маврово и Ростуше, во областа Мала Река. Сместено е на падините на планината Бистра, во центарот на регионот Мијачија. Галичник е туристичкаа знаменитост поради неговата автентична архитектура, богатото културно наследство и восхитувачките пејзажи.

Хотелот НЕДА Галичник располага со бар, тераса  со неверојатен  поглед,  мирно катче за читање и релаксација,  бесплатна WiFi.

Постои ресторан кој служи традиционална и европска кујна

Бесплатен сопствен паркинг е на располагање.

Соби

20 двокреветни соби

10 соби со сопствено купатило

Можност за дополнителен лежај

Секоја соба со  ПОГЛЕД ( уверете се сами)

Услуга: Ноќевање со појадок

Традиционален ресторан НЕДА

Домашниот леб е направен со едноставни состојки и многу љубов. Направено по стар рецепт само за да можете да уживате во одличниот и уникатен вкус и текстура!

КАЧАМАК (БАКАРДАН)

Качамак  (бакрдан) во Македонија е еден вид пченрка каша направена во кујната на Балканот.Нејзиното име потекнува од турскиот збор качамак, што значи бегство. Се сервира со неверојатн оовчо бело сирење и домашен јогурт..

Областа е популарна за возење велосипед, а изнајмување велосипед е достапно во хотелот Неда Галичник.

ЈАВАЊЕ КОЊИ

Јавањето коњи нуди придобивки од едноставно уживање; физички, ментално и емотивно и кај нас ова сигурно ќе биде многу поинаков начин да се доживеат природата и незаменливите убавини кои исчезнаа под освојувањето на „цивилизацијата“ на нашето време.

Јавањето  Ви нуди одмор на коњи. Прво искуство за уникатната убавина на планините на Македонија и Националниот парк Маврово.

Оваа активност е одличен начин да поминете одредено квалитетно време далеку од нередот на урбаниот живот. Придружете ни се и посетете места со фантастична глетка, моќни планини, кристално чисти реки, мазни и огромни зелени висорамнини. Имате можност да посетите локалните фарми за овци, да ги пробате нивните органски производи и да ги научите античките рецепти и процедури за готвење.

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • WiFi
  • Бања
  • Бар
  • Велосипед
  • Паркинг
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди