star star star

ORBILUX HOTEL

Банско

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Orbilux се наоѓа на 500 метри од ски гондолата и на 1,5км од стариот град Банско. Нуди користење на затворен базен со топла вода, ресторан со зимска тераса и бесплатен бежичен интернет.. Oпис на соби:  Сите апартмани и студија се модерни и имаат комплетно опремена кујна со кујнски прибор, фрижидер и трпезариски дел. Секоја соба има балкон и сателитска телевизија. Поголемиот дел од собите имаат и машина за перење.   Ски содржини
 • Изнајмување на ски опрема во хотелот. Ски опремата може да се изнајмува во склоп на хотелот.
 Активности
 • Терен за голф (одалечен најмогу 3км)
 • скијање
 • јавање
 • сауна
 • фитнес центар
 • спа и велнес центар
 • Спа центарот во хотелот Orbilux опфаќа сауна и парна бања. Модерен фитнес центар и масажи се исто така на располагање.
 • масажа
 • затворен базен
 • игротека
 • професионално чување на децата е на барање.
 Храна и пијалок
 • ресторан
 • бар
 • Во ресторанот во хотелот Orbilux се служи традиционална бугарска кујна, сеонска храна и детско мени.
Интернет
 • Бесплетно! Приклучок за интернет е достапен во хотелските соби бесплатно.
Паркинг
 • Приватен паркинг е достапен налице место (потребна е резервација) и се наплаќа 5 € од ден.
 • Бесплатен приватен паркинг е достапен на лице место доколку има можност (нема можност за резевација)
 • Обезбедена е подземна гаража и 24 часовно обезбедување.
Услуги
 • Собна услуга
 • Изнајмување на автомобили
 • Превоз до гондола (бесплатно)
 • Рецепција која работи нон-стоп
 • Менувачница
 • Остава
 • Бебиситерка
 • Перална
 • Хемиско чистење
 • Деловен центар
 Општо
 • сеф
 • соби за непушачи
 • прилагоден за лица со инвалидитет
 • лифт
 • греење
далечина од
 • Далечина од центарот
 • Жичара: 500 m
Хотелски содржини и услуги
 • Факс
 • Ресторан
 • Менувачница
 • Соби за не-пушачи
 • Хемиско чистење
 • Хотелски паркинг
 • Пристап за хендикепирани лица
 • Рент-а-кар
 • Детско катче
 • Лифт
 • Игротека за деца
 • Бесплатен трансфер до гондола
 • Лоби бар
 • Собна услуга
 • Перална
 • Сервис за пеглање
 • Рецепција 24/7
 • Wi-fi бесплатно
 • Бизнис центар
 • Wi-fi бесплатно
Активности во близина на хотелот
 • Скијање
 • Јавање коњи
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Голф курс (на одалеченост од 3 км)
сите соби се опремени со
 • ТВ
 • Кујна
 • Телефон
 • Сателитска ТВ
 • Простор за седење
 • Мини Бар
 • Греење
 • Балкон или Тераса
локација
 • X Координати: 41.8258859
 • Y координати: 23.4849179
Спа Услуги
 • Внатрешен базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Mасажа третмани
 • Фитнес

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • Базен
 • Сауна
 • Фитнес
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

 • 500-1000 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди