Остров МАВРИЦИУС

Чартер лет од Софија 01.04.2024 - 09.04.2024

ПАКЕТ АРАНЖМАН СО АВИОН - ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ според избран хотел

Директен чартер лет од Софија - 10 ДЕНА / 7 НОЌИ

ПЕРИОД: 01.04.2024 - 09.04.2024

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

ПРОГРАМА

1 Ден. Состанок на аеродромот во Софија во 22:00 часот за директен чартер лет Софија-Маврициус со Bulgaria Air во 00:00 часот со техничко застанување во Џибути за полнење гориво (околу 40 мин.).

2 Ден. Пристигнување на островот Маврициус во 11:30 часот Состанок и трансфер од аеродром до хотел по ваш избор. Сместување во хотел на соодветна база на исхрана. Ноќевање.

3 Ден. Појадок. Слободно време за целосен одмор или дополнителни екскурзии по желба. Ви предлагаме да изберете неочекувана средба со делфини - полудневна тура (со доплата). Уживајте во неверојатната средба со делфините. Посета со глисер на островот Benitiers каде ќе имате вкусен ручек. Уникатен дел од искуството е пливање со делфини во нивната природна средина! Цена по лице 130 евра ( минимум 4 лица).

4 Ден. Појадок. Слободно време за одмор или дополнителни екскурзии по желба. Полудневна обиколка на главниот град Порт Луис (со доплата). Разглед на главниот град на островот Маврициус - прекрасниот Порт Луис, ќе ве однесе низ страниците на колоритната историја и културната разновидност на островот. Верската разновидност е дел од културната традиција на островот. Храмовите се отворени за секој љубопитен турист - муслимански џамии, кинески пагоди, хинду храмови и христијански цркви. Порт Луис е најголемиот град во Маурициус, како и економски и административен центар на островот. До главниот плоштад, се наоѓа најимпресивниот булевар - Place d'Armes, опкружен од двете страни со кралски палми. Можете да уживате во прекрасни француски колонијални згради како зградата на владата и  театарот. Ќе имате слободно време да го посетите шеталиштето како и трговскиот комплекс Le Caudan Waterfront. Живото шеталиште нуди многу можности, за пазар, места за забава, ресторани со поглед на пристаништето Порт Луис. Брегот на Порт Луис е центар на културниот живот во Маурициус. Цена по лице 90 евра ( минимум 4 лица).

5 ден. Појадок. Слободно време за релаксација или дополнителни екскурзии по желба. Целодневна тура со катамаран (со доплата). По појадокот ќе тргнеме на еден ден исполнет со сонце, пијалоци, вкусна храна, многу забава и релаксација на крстарење со катамаран! Нудиме голем избор на крстарења до неколку дестинации, со неколку различни појдовни точки. На север, изборот е помеѓу островот Gabriel Island и Flat Island. Може да се видат делфини на крстарењата на Западниот брег. Друга опција е  крстарење на источниот брег со посета на познатиот остров Ileaux Cerfs. За време на крстарењата ќе имате слободно време за паузи за нуркање, сончање и пливање.На катамаранот ќе можете да уживате и во вкусен ручек на BBQ со свежа риба, пилешко и избор на салати и леб со лук. Цена по лице 135 евра ( минимум 4 лица). Цената може да варира во зависност од турата што ќе ја изберете и хотелот во кој престојувате на островот.

6 Ден. Појадок. Слободен ден за релаксација и одмор во хотел. Ноќевање.

7 ден. Појадок. Слободно време за целосен одмор или дополнителни екскурзии по желба. Седумте Тамариндски каскадни водопади (со доплата). Можност да одите длабоко во шумите на јужен Маврициус - LesSeptCascades. Во буквален превод, името значи седум водопади, место кое локалното население го претпочита за пешачење во бујно зеленило. Патувањето открива предизвикувачки места, а на крајот од вашата прошетка ќе стигнете до извори за разладување и водопади. Ќе имате можност да уживате во воодушевувачки панорамски глетки. Ќе пешачите по мала патека, од каде ќе се откријат седумте водопади, а потоа ќе застанете на места, од каде ќе имате можност да ги погледнете водопадите од различни страни. Цена по лице 130 евра ( минимум 4 лица).

8 ден. Појадок. Слободно време за одмор во хотел. Покрај прекрасните плажи, белиот песок и топлите води кои милуваат, островот Маврициус нуди многу можности за дополнителни активности, како нуркање, сурфање, сурфање на змејови. Пробајте го и вие!

9 ден. Појадок. Напуштање на собите. Трансфер до аеродром за лет до Софија во 15:00 часот со кратка станица за полнење гориво во Џибути (околу 40 мин.).

10 ден. Пристигнување на аеродромот во Софија во 02:55 часот на 10.04.2024 година.

ХОТЕЛИ ВО ПРОГРАМАТА / ПАКЕТ ЦЕНИ во евра:

ANELIA RESORT 4* пакет цена по лице од 2173 евра за All Inclusive- www.aneliaresort.com

AMBRE MAURITIUS ADULTS ONLY 4* пакет цена по лице од 2260 евра за HB - www.ambremauritius.com

SEASENSES BOUTIQUE HOTEL & SPA MAURITIUS 5* пакет цена по лице од 2275 евра за HB - www.searesortshotels.com

MAURICIA BEACHCOMBER RESORT & SPA MAURITIUS 4* пакет цена по лице од 2372 евра за HB - www.beachcomber-hotels.com

MARITIM CRYSTALS BEACH HOTEL MAURITIUS 4* пакет цена по лице од 2372 евра за All Inclusive - www.maritim.de

CANONNIER BEACHCOMBER GOLF RESORT & SPA MAURITIUS 4* пакет цена по лице од 2394 евра за HB - www.beachcomber-hotels.com

PRESKIL ISLAND RESORT MAURITIUS 4* пакет цена по лице од 2436 евра за HB - www.southerncrosshotels.mu

SO MAURITIUS 5* пакет цена по лице од 2450 евра за HB - all.accor.com

MARITIM RESORT & SPA MAURITIUS 5*пакет цена по лице од 2529 евра за All Inclusive - www.maritim.de

CONSTANCE BELLE MARE PLAGE MAURITIUS 5* пакет цена по лице од 2654 евра за HB - www.constancehotels.com

ANANTARA IKO MAURITIUS 5* пакет цена по лице од 2769 евра за All Inclusive - www.anantara.com

LONG BEACH SUN RESORT MAURITIUS 5* пакет цена по лице од 2878 евра за HB - www.longbeachmauritius.com

LA PIROGUE SUN RESORT MAURITIUS 4*Sup пакет цена по лице од 2994 евра за HB - www.lapiroguemauritius.com

TROU AUX BICHES BEACHCOMBER MAURITIUS 5* пакет цена по лице од 3005 евра за BB - www.beachcomber-hotels.com

PARADIS BEACHCOMBER GOLF RESORT & SPA MAURITIUS 4* пакет цена по лице од 3090 евра за BB - www.beachcomber-hotels.com

SUGAR BEACH MAURITIUS 5* пакет цена по лице од 3297 евра за HB - www.sugarbeachmauritius.com

LE MERIDIEN - NIRVANA ADULTS ONLY MAURITIUS 5* пакет цена по лице од 3590 евра за HB - www.marriott.com

THE OBEROI MAURITIUS 5* пакет цена по лице од 4165 евра за BB - www.oberoihotels.com

JW MARRIOTT MAURITIUS 5* пакет цена по лице од 4296 евра за BB - www.marriott.com

Услови

Во цената е вклучено
• Авионски билет за чартер лет Софија – Маврициус – Софија (со техничко полнење гориво во Џибути) на Bulgaria Air со вклучени аеродромски такси
• Чекиран багаж 15 кг. и до 158 cm + рачен багаж 8 kg. со димензии 55х40х23 см
• 7 ноќевања во хотел по избор на соодветна база на оброци
• Трансфер аеродром-хотел-аеродром
• Претставник на компанијата за време на патувањето

Во цената не е вклучено

• Дополнителни екскурзии
• Трошоци од лична природа
• Бакшиш
• Такса за гориво – објавен 14 дена пред летот (задолжително се плаќа доколку е објавен)

Дополнителни услуги
Средба со делфини – полудневна турнеја. Уживајте во неверојатната средба со делфините. Ќе се движите со глисер и ќе го посетите островот Benitiers каде ќе имате ручек. Уникатниот дел од искуството е пливање со делфини во нивната природна средина! Цена по лице 130 евра ( минимум 4 лица).

Полудневна обиколка на главниот град Порт Луис (сo доплата). Разглед на главниот град на островот Маврициус – прекрасниот Порт Луис, ќе ве однесе низ страниците на колоритната историја и културната разновидност на островот. Верската разновидност е дел од културната традиција на островот. Храмовите се отворени за секој љубопитен турист – муслимански џамии, кинески пагоди, хинду храмови и христијански цркви. Порт Луис е најголемиот град во Маврициус, како и економски и административен центар на островот. Веднаш до главниот плоштад, се наоѓа најимпресивниот булевар – Place d’Armes, опкружен од двете страни со кралски палми. Можете да уживате во прекрасни француски колонијални згради, особено зградата на владата и театарот. Ќе имате слободно време да го посетите шеталиштето како и трговскиот комплекс Le Caudan Waterfront. Шеталиште нуди многу можности – за пазарење, места за забава, ресторани со поглед на пристаништето Порт Луис. Брегот на Порт Луис е центар на културниот живот во Маврициус. Цена по лице 90 евра ( минимум 4 лица).

Седумте Тамариндски водопади (со доплата). Имате можност да одите длабоко во автентичните шуми на јужен Маврициус – LesSeptCascades. Во буквален превод, името значи седум водопади, место кое локалното население го претпочита за пешачење во бујно зеленило. Патувањето открива некои од најпредизвикувачките места, а на крајот од прошетката ќе стигнете до изворите и водопадите. Ќе имате можност да уживате во воодушевувачки панорамски глетки. Ќе пешачите по патека, од каде ќе се откријат седумте водопади, а потоа се застанува на уште неколку места, од каде ќе имате можност да ги погледнете водопадите од различни страни. Цена по лице 130 евра (минимум 4 лица).

Целодневна тура со катамаран (со доплата). По појадокот ќе тргнеме на еден ден исполнет со сонце, пијалоци, вкусна храна, многу забава и релаксација на крстарење со катамаран! Нудиме голем избор на крстарења до неколку дестинации, со неколку различни појдовни точки. На север, изборот е помеѓу островот Gabriel Island и Flat Island. Може да се видат делфини на крстарењата на Западниот брег. Друга опција е крстарење на источниот брег со посета на познатиот остров Ileaux Cerfs. За време на крстарењата ќе имате слободно време за паузи за нуркање, сончање и пливање.На катамаранот ќе можете да уживате и во вкусен ручек на BBQ со свежа риба, пилешко и избор на салати и леб со лук. Цена по лице 135 евра ( минимум 4 лица). Цената може да варира во зависност од турата што ќе ја изберете и хотелот во кој престојувате на островот.

Корисни информации

Услови за резервации:
За резервација е потребна копија од пасош и телефонскиот број за да ве контактираме за време на патувањето;
Услови на плаќање:
Депозит: 800 евра по лице.
Доплата: Најдоцна 45 дена пред датумот на поаѓање.
Цените на пакетите се во евра.
Политика за откажување
Во случај на откажување до 60 дена пред датумот на поаѓање, не следуваат пенали, освен во случаи кога се издадени авионски билети, а износот на билетите не се враќа;
Во случај на откажување од 59 до 36 дена пред датумот на патување, пенали во висина на депозитот – 800 евра по лице, но не помала од 30% од вредноста на резервацијата;
Во случај на откажување помалку од 35 дена пред датумот на поаѓање – 100% пенали;

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • Авионски превоз
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди