star star star star

PALLINI BEACH

Калитеа

ДО 27% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04 ЗА ПРЕСТОЈ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ЗА ПЕРИОД 21.05-02.10

ДО 25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04 ЗА ПРЕСТОЈ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ЗА ПЕРИОД 21.05-02.10

ПОПУСТОТ ВАЖИ ЗА ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА СОБИ

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Hotel Pallini Beach 4* се наоѓа во Калитеа, на првиот крак Касандра, Халкидики. Локацијата на сама плажа, го прави овој објект погоден за релаксиран одмор. Плажата на Калитеа, со кристално чиста вода, е идеална за семеен одмор. Во самиот хотел, има занимација за деца и возрасни , базен и спорт на плажа, исто така на самата плажа има барови со доплата. Лежалките на плажа се наплаќаат.

Хотелот Палини се издвојува од останатите хотели со тоа што сите соби имаат делумен поглед на море, Хотелот располага со еднокреветни, двокреветни и семејни соби како и апартмани и бунгалови на сама плажа. Сите соби се опремени со клима, тоалет, кабелска телевизија, плакар, менување на постелнината секој ден , ЛЦД Телевизори, Фен. Интернет: бесплатен на рецепција.

Услови

BOMO PALLINI BEACH

Поставен на сама плажа, Pallini Beach хотел се одликува со импресивен затворен базен со морска вода.

Капацитет и услуги:

Сите соби се климатизирани, опремени со ТВ, фрижидер, и сеф. Некои соби имаат опремена дневна соба. Сите соби имаат балкони со поглед на море, базен или градина.
Богат појадок и вечера се сервира во главниот ресторан. Баровите нудат освежување и коктели, традиционални грчки специјалитети и узо. Akrogiali таверната предлага грчки јадења вклучувајќи свежа риба и морски плодови. Бесплатни чадори и лежалки се околу базенот.

далечина од

Далечина од центарот: 2 km

Хотелски содржини и услуги

 • Факс
 • Ресторан
 • Менувачница
 • Соби за не-пушачи
 • Хемиско чистење
 • Сеф на рецепција
 • Сала со ТВ
 • Ресторан а ла карт
 • Салон за убавина
 • Велнес центар
 • Надворешен базен
 • Рент-а-кар
 • Таверна
 • Собна услуга
 • Перална
 • Сервис за пеглање
 • Рецепција 24/7
 • Wi-fi бесплатно (јавни места)
 • Продавница за подароци
 • Игралиште за деца
 • Домашни миленици
 • Градина

Активности во близина на хотелот

 • Пинг-Понг
 • Одбојка на плажа
 • SCUBA /нуркање
 • Билијард
 • Велосипеди за изнајмување
 • Јавање коњи
 • Планинарење
 • Тениски терени
 • Соба за игри
 • Спортови на вода
 • Приватна плажа
 • Дискотека

сите соби се опремени со

 • Телефон
 • Сателитска ТВ
 • Мини Бар
 • Фен
 • Клима Уред
 • Балкон или Тераса
 • Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 40.060045

Y координати: 23.461830

Спа Услуги

 • Сауна
 • Зона за релаксирање
 • Mасажа третмани

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Базен
 • Балкон
 • Велосипед
 • Детско катче
 • Масажа
 • Паркинг
 • Пикадо
 • Пинг понг
 • Продавница
 • СПА
 • Тениско игралиште
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

 • 50-100 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди