star star star

Paradise

Криопиги

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Хотелот се наоѓа на првиот крак на Халкидики – Касандра, на 1км од центарот на Криопиги, окулу 2.5км од Калитеа и 5км од Полихроно.
Во непосредна близина на хотелот е преубавата песочна плажа со тиркизно чисто море и должина од 2км.
Ова туристичко место, со својата каркеристична местоположба, амфитеатрално се издига над морето врз зелените ридови, формирајќи простор за прекрасен поглед кон заливот Торонеос.
. Се карактеризира со одлична микро клима, зелени појаси и сино море.
Содржина:
Хотелот на располагање има 38 двокреветни и трокреветни соби и на гостите им нуди пријатна релаксирачка атмосфера со убаво уреден двор, базен со посебна детска секција, бар покрај базенот, лежалки и чадори покрај базенот бесплатни за користење, рецепција, паркинг. Хотелот е на само 100 -200 м од море / плажа,

Сместување:
Хотелските соби се комплетно опремени со сопствена бања, клима уред, ТВ, фен, мини фрижидер, балкон со поглед кон море и кон базен.
DBL (2+0): Еден брачен или 2 единечни кревети, без можност за дополнителен лежај. Максимум сместување на 2 возрасни лица и едно бебе под 2 год.
DBL (2+1): Еден брачен или 2 единечни кревети, со можност за дополнителен лежај. Максимум сместување во соба е 3 возрасни лица или 2 возрасни и едно дете до 11.99 год.

Плажа:
Песочна плажа на околу 1150-200 м оддалеченост од хотелот.

Услуга:
Полупансион (појадок и вечера на база шведска маса).

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • DVD
 • WiFi
 • Базен
 • Балкон
 • Бања
 • Бар
 • Градина
 • Клима
 • Кујна
 • Ресторан
 • ТВ
 • Телефон
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

 • 500-1000 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди