ПРОЛОМ БАЊА

Автобус / 2 ноќи / 06 – 08.03. 2021

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Автобус 3 дена / 2 ноќевања

Цена на аранжманот по лице  139 евра (8.620 денари)

06 – 08.03. 202

Сместена на падините на планината Радан во Јужна Србија, Пролом Бања е позната по својата лековита високоалкална Пролом вода. Сите здравствени програми се засновани на лековитата Пролом вода. Ефектот на лекувањето се зголемува со примена на балнеолошки и физикални третмани, со престој на чист и свеж воздух и прошетки во недопрената природа на Пролом Бања. За подобрување на општата здравствена состојба придонесуваат надморската височина (550-668 м) и умерено континенталната клима со голем број сончеви денови во годината. Хотелот Радан располага со 212 соби и апартмани во 2 објекта. Освен еднокреветни и двокреветни соби, во понуда има и 8 трокреветнисоби (француски кревет + додатно легло со стандардни димензии), 6 семејни соби (соба со француски кревет + соба со две класични легла, поврзани со врата) и 10 апартмани (спална со дневен престој и кујна). Комплексот на хотелот Радан на своите клиенти им нуди сместување во удобни соби, современи медицински и Wellness третмани, рекреација, забава и излети. Одличен простор за работа во мирен амбиент, хотелот располага со сали за состаноци со сета потребна опрема. Wellness центарот на Пролом Бања претставува ексклузивен комплекс во кој на природен начин се постига баланс на телото, умот и духот. Сите благотворни својства на лековитата Пролом вода, пареата и топлината служат за Ваше уживање, релаксирање и ослободување од секојдневниот стрес.

06.03.2021 (Сабота)              СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА Состанок на групата во 05:30 часот на паркингот спроти х. Холидеј Ин и поаѓање кон Пролом бања во 06:00 часот. Патување преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор. Пристигнување околу пладне и сместување во хотел. Ручек. Слободно попладне за одмор и релаксација во  Велнес центарот на хотелот. Вечера. Ноќевање.

07.03.2021 (Недела)              ПРОЛОМ БАЊА Појадок. Факултативно, во 10:00 часот заминување со автобуски превоз и локален водич до локалитетот Ѓавола Варош (градот на ѓаволот) природен споменик кој се состои од два, ретки во светот, природни феномени: земјени фигури, како специфични форми на релјеф што изгледаат многу привлечни и два извори на многу кисела вода со висока минерализација. Овие две ретки природни појави претставуваат вистинско светско чудо на природата. Враќање во хотел. Ручек. Слободно попладне за одмор и релаксација во Велнес центарот на хотелот. Вечера.  Ноќевање.

08.03.2021 (Понеделник)     ПРОЛОМ БАЊА – СКОПЈЕ Појадок. Организирана прошетка со локален водич до единствената црква – брвнара во овој крај, црквата Лазарица. Според народното предание, тука се причестила дел од војската на кнез Лазар спроти Косовската битка. Во портата на црквата има 6 стебла свиткани сливи, кои претставуваат посебен раритет. Заминување кон  Македонијаво 13:30 часот и пристугнување во вечерните часови.

Услови

ЦЕНА  ПО ЛИЦЕ 139 евра (8.620 денари)

Цената вклучува:

 • Автобуски превоз на наведената релација
 • Сместување во Хотел Радан 3* на база 2 полни пансиони
 • Пролом вода во сите соби, ТВ, бањарки и фен за коса, бесплатно Wi-Fi
 • Користење Велнес центар: солена соба, парно купатило, сауна, џакузи, тепидариум
 • Користење на затворен базен со лековита Пролом вода, теретана, фитнес сала
 • Организирана прошетка до црквата Лазарица со локален водич
 • Туристичка такса
 • Организација, реализација и придружник на патувањето

 Цената не вклучва:

 • Излет до Ѓавола Варош (автобуски превоз, локален водич и влезница) – 5€
 • Доплата за еднокреветна соба 30 евра
 • Задолжително патничко осигурување

Напомени

 • За реализација на аранжманот потребен е минимум од 35 патници.
 • За овој програм важат Опшите Услови на патување на Магелан Травел Сервис.
 • Цената на аражманот се плаќа исклучиво во денари во агенција по курс 1€ = 62,00 денари.
 • Т.А. ПАПИЛОН го задржува правото да го откаже во целост аранжманот на 7 дена пред поаѓање. Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на програмата (активностите по денови и датуми) за патување во случај на непредвидени објективни причини, како на пр: застој на граница, застој во сообраќајот, затвореност на некој од локалитетите предвиден за посета и сл.
 • Во Србија се патува со пасош или лична карта.
 • За ова патување не е потребен PCR тест.

 

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • Автобуски превоз
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди