SKI OPENING 2022/23 Копаоник пакети

Копаоник

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Копаоник е најголемиот планински масив и најпознатиот туристички и скијачки центар во Србија, кој поради природните убавини е прогласен за национален парк. Највисокиот врв е Панчиќев врв, 2017 m, а ски терените се наоѓаат на надморска височина од 1650 m до 2017 m. Снегот започнува на крајот на ноември и трае до мај, во просек 159 дена годишно.

СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

Наем  или полупансион (како што е наведено во табелата).

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

Туристичка такса  за престој/осигурување (плаќање на рецепција/во Агенцијата) задолжително;

Индивидуални трошоци.

Услови

НЕБЕСКЕ СТОЛИЦЕ 1:
• Изнајмување на гарсоњера за 3 ноќевања • Во Aparthotel Nebeske stolice 1 може да се доплати услугата за полупансион по цена од 19 евра на ден по лице.
ХОТЕЛ КРАЉЕВИ ЧАРДАЦИ:
• Цена за отворање ски пакет за 4 дена / 3 ноќевања по лице
• услуга со полупансион (појадок и вечера)
• деца од 2 до 15 години имаат 50% попуст на цената на пакетот
• неограничено користење на Spa&Wellness центарот за деца и возрасни
• специјални поволности при изнајмување на ски опрема во износ од 50% попуст
• трансфер до ски-центар и назад до хотел за време на работа на жичарницата
• 15% попуст за третмани на телото
• забава на отворено со бендот „Веселе осамдесете“

Туристичка такса и осигурување по лице на ден :
Aparthotel Nebeske stolice: 1 eur , плаќање на рецепција;
Хотел Краљеви Чардаци: 1 евро , плаќање во агенција;
Хотел Сребренц: 1 еур плаќање на рецепција;
Вила Копаоник: 1,5 еур, плаќање во агенција;
Вила Звончица: 1,5 еур, плаќање во агенција;

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ:
– Плаќањето се врши во денари;
– Цената е загарантирана само за уплата на целата сума.

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди