star star star star star

THERME GRAND

Банско

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

https://grandhotel.bg/grand-hotel-terme/ - СЕЛО БАЊА

Селото Бања, каде што се наоѓа Гранд Хотел Терме е во близина на одморалиштето Банско.
Ова ви дава можност да го комбинирате термалното со активен ски одмор.

Делник: недела – четврток
Викенд: петок и сабота

Дете 0-1,99 г. се сместува бесплатно
Дете 2-11,99 г. доплаќа 36 € на ден за ноќевање со појадок или 46 € за Се вклучено во FAMILY ROOM или FAMILY SUITE
Дете над 12 г. или трет возрасен во FAMILY ROOM или FAMILY SUITE доплаќа на ден 56 € за ноќевање со појадок или 72 € за Се вклучено.

Цените се по соба за 1 ноќевање за двајца гости:
Ноќевања со појадок / Се вклучено (по избор)
Безжичен интернет на територијата на хотелот;
Користење на хотелски спа услуги:
Внатрешен базен со 38 степени минерална вода,
Само за возрасни надворешен базен со минерална вода 38 степени
Лакониум,
Билна сауна,
2 надворешни фински сауни (за возрасни)
Арома сауна,
Арома парна бања,
Парна бања со шок базен,

Гранд Хотел Терме располага со

8 Ресторани и барови
Фитнес
Ски шкафче
Аниматори
Собна услуга
Детско катче
Греење
Паркинг
Комплексот има фудбалско игралиште со олимписка големина со природна трева. СПА (на 3000 м2 – оаза за умот, телото и духот)
Комплексот се снабдува со минерална вода од извор кој се наоѓа на 3 км. од селото Бања.

Минералната вода во Бања има просечна температура од 58°C и има лековити својства, како за надворешна, така и за внатрешна употреба. СПА центар Внатрешен минерален базен
Надворешен минерален базен-за возрасни
2 Надворешени базени
Лакониум
Билна сауна
Финска сауна
Арома сауна
Арома парна бања
Парна бања со шок базен
Сауна
Џакузи

Хотелот има 110 соби, кои комбинираат планински стил и удобна атмосфера, поволна за семејна рекреација.

EXECUTIVE ROOM 38 м²
Капацитет 2 возрасни
Бањарка
Удобна спална соба со King Size
Широк асортиман на артикли во мини бар ( доплата )
Кабловска телевизија
Безжичен интернет
Гардероба
Систем за контрола на климата
Фотелја со маса
Фен
Тоалетна козметика
Затемнети завеси
Тераса со прекрасен поглед на планината Пирин и базенот

FAMILY ROOM 45 м²
Капацитет 2 возрасни + 1 дете
Бањарка
Удобна спална соба со King Size
Широк асортиман на артикли во мини бар ( доплата )
Кабловска телевизија
Безжичен интернет
Гардероба
Систем за контрола на климата
Фотелја со маса
Фен
Тоалетна козметика
Затемнети завеси
Тераса со прекрасен поглед на планината Пирин и базенот

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Базен
 • Балкон
 • Мини бар
 • Паркинг
 • Сауна
 • СПА
 • ТВ
 • Фен
 • Фитнес
 • Џакузи
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди