Велигден GORSKI HOTEL & SPA

Копаоник

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Услови

Цената вклучува:
– Полупансион (појадок и вечера)
– 2 деца до 11,99 години во придружба на две возрасни лица ГРАТИС;
– Свечен велигденски ручек (16.04.2022)
– Велигденска анимација за деца (14.04 и 15.04 Моvie Room, 16.04 Фамилијарни активности)
– Детско Катче
– Користење на Wellness and Spa центар на околу 1.000m²: затворен базен, избор на сауни, хаммам, руска бања, ледена фонтана, солена соба, тапидариум клупи…
– Користење на надворешен базен со топла вода;
– Користење на фитнес центар;
– Доцно одјавување во хотел доколку постои можност;
– 25% попуст на секое дополнително ноќевање;

Цената не вклучува:

– Туристичка такса 1,02€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години – ГРАТИС
– Плаќањето се врши во агенција при резервација

Услови за резервација:
– За резервација е потребно минимум 50% од вкупната сума на аранжманот, остатокот од сумата се доплаќа 14 дена пред патување.
– Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€ = 62 Денари.

Пенали за откажување:
– 30% од пенали ако резервацијата се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 80% пенали ако резервацијата се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% пенали ако резервацијата се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот задржува 100% од средствата

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди