star star star star

Велигден HOTEL KRALJEVI ČARDACI

Копаоник

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

ЛОКАЦИЈА: GPS - 43.274844, 20.766590
https://www.kraljevicardaci.com/

Услови

Цената вклучува:
– Појадок и Вечера на база шведска маса (Оброците се служат на база шведска маса, доколку во хотелот престојуваат помалку од 30 лица оброците се организират на по сет-мени)
– Неограничено користење на Spa&Wellness центар кој се простира на 1.500m²:
– Затворен базен со димензии 14x6m со џакузи
– Финска Сауна
– Био Сауна (руска бања)
– Арома Бања (турска бања)
– Хамам
– Солено-ледена соба
– Kneipp базен
– Тапидариум
– Неогреаничено користење на Фитнес Центар
– Неограничено користење на сали за Пинг-Понг
– Baby Cot
– Детско катче во присуство на родител
– Wi-Fi низ цел хотел
– Надворешен паркинг (лимитиран капацитет-резервација не е дозволена)
– Целодневна анимација за деца ( бојадисување на јајца, велигденски натпревари, детски представи)
– Доцно одјавување од хотел
– Детска Представа
– Натпревар во кршење на јајца;
– Детски Работилници во бојадисување на јајца;
– Пијалок за “Добредојде’’

Напомена:
Престој во Спа центар за возрасни не е дозволен за деца под 12 години.

Детски SPA CENTAR:
– МИНИ АКВА ПАРК
– Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)
– Детски Базен со димензии 13x11m (длабочина 1m)

Услови за деца:
– 2 деца до 11,99 години ГРАТИС;
– Деца 12-15 години имаат 50% попуст од цената на возрасно лице;
– Трето и Четврто дете 2-11,99 години во присуство на две возрасни лица 50% попуст;
Цената не вклучува (задолжително се наплаќа на рецепција):
– Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден; Деца 0-7 години ГРАТИС
– Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости


Услови за откажување и промена на термин:

– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.
пенали
-Рокови за откажување на резервација:
– До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ
– 29-15 дена пред почеток на аранжман 30% од вкупната сума на аранжманот
-14-8 дена пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжманот
-7-3 ден пред почеток на аранжман 80% од вкупната сума на аранжамот
-3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот
*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.
*Промена на термин е дозволена само доколку се согласи хотелот

Опис на сместувачки капацитети:
Студио (2 и 3 лица): Една просторија со гарнитура на развлекување за 2 лица и една фотеља на развлекување (студио 3 лица) купатило (туш,фен), комплетно опремена кујна со електричен шпоред,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

Апартман (4 лица): Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица,спална соба со француски лежај,купатило (туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер и прибор за јадење,кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

Апартман (6 лица): Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица (во некои апартмани располгаат со камин) две спални соби,една спална соба со француски лежај,втора спална соба со 2 редовни легла или гарнитура на развлекување,купатило(туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • WiFi
  • Базен
  • Бар
  • Детско катче
  • Паркинг
  • Ресторан
  • Сауна
  • СПА
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

  • над 1000 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди