star star star star

Велигден HOTEL PUTNIK

Копаоник

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Hotel Putnik
Хотелот се наоѓа во сончевата долина, најубавиот дел на Копаоник, на 1.650 м/нв.
Комплетно реновираниот хотел им нуди на своите гости сè што може да го направаи нивниот одмор удобен, интересен и пријатен. Сместувачкиот капацитет е 116 единици или 270 кревети, од кои 83 модерни стандардни соби, 13 семејни соби и 6 луксузно опремени, како и Супериор Вила Путник, која е дел од хотелот Путник и им нуди на гостите 6 семејни и 8 стандардни соба.Услови

Цената вклучува:
– Сместување на база појадок и вечера;
– Две деца до 11,99 години ГРАТИС во придружба на две возрасни лица;
– Неограничено користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, џакузи, финска сауна, руска сауна, инфрацрвена сауна, турска бања,тапидариум)
– Неограничено користење на фитнес Центар
– Анимација за деца 14.04-16.04 во два термина (12:00-14:00h – 17:00-18:00h)
– Детска игротека и Entertainment Room

Цената не вклучува:

– Туристичка такса: 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
– Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.
– Рокови за откажување на резервација:
– БЕЗ ПЕНАЛИ за откажување до 45 дена пред почеток на аранжманoт
– 30% пенали за откаќување 45-15 дена пред почетокот на аранжманот
– 100% пенали за откажување 14-0 дена пред почетокот на аранжманот

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • Базен
  • Бања
  • Бар
  • Сауна
  • Џакузи
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди