star star star star

Велигден INTERHOTEL SANDANSKI

Сандански

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Интерхотел 4* Сандански //www.interhotelsandanski.bg е најголемиот СПА комплекс во Југозападна Бугарија.
Лоциран во центарот на Сандански во близина на главната пешачка улица и паркот на градот.

Во областа се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести….
Интерхотел Сандански може да ги задоволи најпребирливите вкусови на најголемите гастрономи.
Во комплексот се лоцирани три ресторани, лоби бар, базен бар, тениско кафуле и пица бар.

Услови

Цената вклучува:
-Ноќевање со Појадок / Појадок и Вечера
– Велигденски ручек на 16.04.2013
– Туристичка Такса
– Неограничено користење на Спа Центар со термална вода (внатрешни и надворешни базени со минерална вода, сауна, парна бања…)
– Неограничено користење на Фитнес центар;
– Надворешен Паркинг,
– Wi-Fi
– Сеф во соба
– Празнична програма и различни активности за деца.

Откажувања и промени:
– Промени и откажувања на резервации за индивидуални туристи може да се направат до 31.03.2023 година без пенали. Промените на имињата на лицата кои ќе ја користат резервацијата и периодот на резервацијата се третираат како откажување на направената резервација.
– Во случај на откажувања и промени по 31.03.2023 година, или во случај на непристигнување на туристот, однапред уплатената сума не се враќа, туку хотелот го задржува како пенали.
– Во случај на предвремено заминување, однапред платените износи не се враќаат.
– Доколку треба да се рефундира однапред исплатена сума, под условите опишани погоре, Интерхотел Сандански ќе ги рефундира износите во рок од 30 дена.

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Базен
 • Балкон
 • Клима
 • Конференциска сала
 • Масажа
 • Паркинг
 • Ресторан
 • Сауна
 • СПА
 • Фрижидер
 • Џакузи
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди