star star star star star

VICEROY KOPAONIK MOUNTAIN RESORT Ski Opening 07 – 10.12.2023

Копаоник

Дадените цени се нерефундабилни (нема можност за откажување )

Цените за 2 возрасни за 3 ноќи на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК во период 07 - 10.12.2023

Queen/King soba 675 EUR

Kopaonik apartman 885 EUR

Karaman apartman 1140 EUR

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Луксузниот хотел Viceroy Kopaonik Mountain Resort 5* е отворен во Јуни 2021.

Локација:
43°17'04.6"N 20°48'38.4"E (43.284618, 20.810662)
Хотелот Viceroy Kopaonik Mountain Resort е лоциран идеално во самиот сентар на Копаоник, на место на некогашната Југобанка.

Опис
Хотелот е прв луксузен хотел на Копаоник со 5* и припаѓа на меѓународниот ланец на хотели Viceroy Hotels and Resorts. Ова е првиот објект од групацијата кој се отвора во Европа а втора ски дестинација во портфолиото на групата.
Хотелот располага со 119 соби, пд тоа 66 king соби, 34 double queen у 19 апартмани.
Поголемиот дел од собите располага со Балкон и поглед на планината и ски стазите.
На гостите на располагање им се три ресторани и два бара каде можат да уживаат во гастрономските умешности на врвни кулинарски мајстори како и во понуда на пијалоци од цел свет.
За полно уживање на гостите на располагање им е Spa & Wellness центар со шест соби за масажа, два надворешни и еден внатрешен базен, хамам, теретана и салон за убавина.

Услови

Цената вклучува:
– 3 ноќевања за двајца со доручек во избраниот тип на соба
– 30% попуст за ски пас картите
– 20% попуст за изнајмување на ски опрема
– 30% попуст на wellness третмани
– Бесплатен пристап до Viceroy теретана, отворен базен, хидромасажен базен и спа центар

Цената не вклучува:
– Туристичка такса 1 EUR по лице на ден
– Хотелска гаража 25 EUR на ден
– Доплата за вечера 30 EUR по лице

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • WiFi
  • Базен
  • Бар
  • Детско катче
  • Паркинг
  • СПА
  • ТВ
  • Теретана
  • Фитнес
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

  • 50-100 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди