star star star star

XENIA

Атос

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Xenia Ouranoupolis 4*

Се наоѓа на најубава плажа во областа, со величествен поглед кон планината Атос, Византиската кула и островот Амулиани. Хотелот од неодамна е проширен со две згради од по два спрата, интернет кафе, СПА, бар и пространа рецепција. Покрај тоа во секоја соба има и клима уред со греење, сеф, фрижидер/минибар, телефон. Располага и со спортски терени, детски капацитети, перална и сателитска ТВ.

Се наоѓа покрај самата плажа на 300м од Уранополис.

Положба: Уранополи, Атос
Сместување: 60 двокреветни соби во главната зграда, 28 двокреветни бунгалови.
Собите се опремени со: интернет, балкон, клима уред, тоалет, фен, телефон, мини бар, сателитска ТВ.
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Содржини: рецепција, ресторан, „Panorama“ бар покрај базен, „Oasis“ бар на плажа, интернет кафе, перална, бесплатни лежалки и чадори покрај базен.
Плажа: песочна плажа
Спорт и забава: затворен базен, “Beauty Heaven” спа центар, сауна, отворен базен, детско игралиште, спортски терени, одбојка на плажа.

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Базен
 • Балкон
 • Бања
 • Билијард
 • Клима
 • Место за скара
 • Пинг понг
 • Продавница
 • Тениско игралиште
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

 • до 50м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди