Следете нé или притиснете Escape

РИМСКА БАЊА

Попусти

Хотел РИМСКА БАЊА – с. БАЊА   ценовник 21.12.2018 – 28.02.2019

Цени на ДЕН за СОБА - полупансион

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Важни информации

Цените се на ДЕН за СОБА и вклучуваат:

 • Појадок;
 • Вечера ( без пијалоци)
 • Користење на термален СПА центар од 9:00 до 20:30 часот:
 • Два затворен базен со минерална вода со температура на водата + 31°C и + 35°C,
 • Џакузи, сауна, парна бања, турска бања, јапонска бања, мраз соба, фитнес, релаксација;
 • Користење на комбинирано спортско игралиште (тенис, одбојка, кошарка, фудбал);
 • WiFi низ хотелот;
 • Сеф за лаптоп во секоја соба;
 • Бебешко креветче во собата (одреден број);
 • Бебе столици во ресторанот (одреден број);
 • Необезбеден паркинг со видео надзор;
 • Транспорт до и од почетната лифт станица за време на скијачката сезона;
 • Туристичка такса и ДДВ

 

ВАЖНИ НАПОМЕНИ, ИНФОРМАЦИИ !!!!!!!!!!

Деца до 4 години на дополнителен кревет се сместени бесплатно.

Деца до 12 години на редовно легло ја плаќаат цената за возрасни.

За деца до 12 години не следува бањарка.

Дополнителното легло е тросед или фотеља на развлекување.

Трет возрасен, сместување на дополнително легло

За периоди 28.12.2018-01.01.2018 и 24.12 и 25.12.2018 СТОП за продажба.

Превземање на соба е по 14:00 часот, напуштање на собата до 12:00 часот.

Порано сместување, ако има слободни соби, цена за то сместување од 08-14ч 50% од цената

Пред 08.00 часот цена за то сместување 100% (цена на ден).

Подоцна ослободување на собата од 12-18ч. 50% од цената за една ноќ.

По 18.00ч се наплаќа 100% како за цела ноќ.

Топки, тениски рекети и тениска машина - според ценовникот на хотелот.

Хотел РИМСКА БАЊА – с. БАЊА   ценовник 21.12.2018 – 28.02.2019

Цени на ДЕН за СОБА - полупансион

 

петок и сабота

недела-четврток

SGL  со балкон (еднокреветна соба)

1 ADL

56

51

SGL  без балкон (еднокреветна соба)

1 ADL

54

49

DBL со балкон (двокреветна соба)

2 ADL

92

82

2 ADL+CHD (4-11,99)г.

112

100

DBL без балкон (двокреветна соба)

2 ADL

86

78

2 ADL+CHD (4-11,99)г.

106

96

STUDIO со балкон (студио)

2 ADL

96

88

2 ADL+CHD (4-11,99)г.

118

106

2 ADL+2CHD (4-11,99)г.

137

124

3 ADL

128

116

STUDIO без балкон (студио)

2 ADL

92

82

2 ADL+CHD (4-11,99)г.

112

102

2 ADL+2CHD (4-11,99)г.

132

119

3 ADL

122

110

APP со балкон (апартман со една спална)

2 ADL

106

96

2 ADL+CHD (4-11,99)г.

118

106

2 ADL+2CHD (4-11,99)г.

131

119

3 ADL

136

124

APP без балкон (апартман со една спална)

2 ADL

101

91

2 ADL+CHD (4-11,99)г.  

113

102

2 ADL+2CHD (4-11,99)г.

126

114

3 ADL

131

118

APP лукс со балкон (апартман со две спални)

4 ADL

164

148

4 ADL+CHD (4-11,99)г.

184

165

4 ADL+2CHD (4-11,99)г.

205

184

5 ADL

225

203

APP лукс без балкон (апартман со две спални)

4 ADL

154

138

4 ADL+CHD (4-11,99)г.

174

155

4 ADL+2CHD (4-11,99)г.

194

175

5 ADL

184

166

*Овие цени не важат за празници

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе