Следете нé или притиснете Escape

ADEONA APARTHOTEL - Хотел

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          20% за резервации направени до 31.10

-          15% за резервации направени до 30.11

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал хотел во традиционален архитектонски стил. Поседува: удобни соби, интернет, ресторан, бар, спа центар. Хотелот се состои од 4 згради. Идеално место за економичен зимски одмор.

Локација: 5 минути одење од центарот на Банско, 1км од гондолата

Опис на собите: Поседува 50 соби (апартмани и студиа), опремени со 2 кревети, кујна, фрижидер, централно греење, телефон, сат ТВ, бања, балкон, дополнително легло

http://www.adeona.bg/index_en.php

Geolocation

ADEONA APARTHOTEL 3*

28.12-03.01

22.12-27.12; 04.01-04.03

15.12-21.12; 05.03-31.03

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

 1Возрасен+1 дете

93

55

48

 1Возрасен+2 деца

100

62

55

 1Возрасен+3 деца

107

68

62

 2 Возрасни

93

55

48

 2 Возрасни+1 дете 

100

62

55

 2 Возрасни+2 деца

107

68

62

 3 Возрасни

105

66

59

TWO BEDROOMS APARTMENT / BB

 1Возрасен+1 дете

214

128

105

 1Возрасен+2 деца

214

128

105

 1Возрасен+3 деца

214

128

105

 1Возрасен+4 деца

221

135

112

 1Возрасен+5 деца

228

141

119

 2 Возрасни

214

128

105

 2 Возрасни+1 дете 

214

128

105

 2 Возрасни+2 деца

214

128

105

 2 Возрасни+3 деца

221

135

112

 2 Возрасни+4 деца

228

141

119

 3 Возрасни

214

128

105

 3 Возрасни+1 дете

214

128

105

 3 Возрасни+2 деца

221

135

112

 3 Возрасни+3 деца

228

141

119

 4 Возрасни

214

128

105

 4 Возрасни+1 дете

221

135

112

 4 Возрасни+2 деца

228

141

119

 5 Возрасни

226

139

116

 5 Возрасни+1 дете

233

146

123

 6 Возрасни

291

182

154

Периоди за откажување:

21 дена

7 дена

5 дена

Пенали за откажување:

100 %

2 ноќи

Прва ноќ

Пенали за непојавување:

100 %

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

4 ноќи

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 4-14

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

 деца 4-14

     

Цената вклучува користење на базен, џакузи, финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, jaccuzi, WiFi и трансфер до ски лифтот

Попуст за рана резервација:

20 % до 31.10

   
 

15 % до 30.11

   

http://www. adeona.bg/index_en.php

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе