Следете нé или притиснете Escape

AMIRA - Хотел

5

Попусти

Попуст за рана резервација:

-        25% за резервација направена до 31.08

-       20% за резервација направена до 30.09

-       15% за резервација направена до 31.10

-        10% за резервација направена до 30.11

Дневни попусти:-       7=6; 14=12 за престој до 26.12 и пристигнување по 03.01

-       За престој во периодот од 04.01 до 20.01, за сместување 2 Возрасни + плус 1 Дете, престојот за детето е гратис.

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со модерен спа  центар, остава за ски опрема, ресторан, услуги за чување на бебиња, продавница за сувенири, рент-а-кар, паркинг, интернет, фитнес центар

Локација: 400м од гондолата во Благоевград, 9км од гондолата во Банско,

Опис на собите: ТВ, телефон, бањарки, папучи, бања

www.hotelamira.bg

Geolocation

AMIRA 5*

01.12-26.12; 15.03-31.03

27.12-01.01

02.01-14.03

 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база полупансион

DBL STANDART / HB

 1 Возрасен+1 дете

129

219

180

 

 2 Возрасни

129

219

180

 

STUDIO STANDART / HB

 1 Возрасен+1 дете

154

261

215

 

 1 Возрасен+2 деца

205

312

267

 

 2 Возрасни

154

261

215

 

 2 Возрасни+1 дете

205

312

267

 

 3 Возрасни

217

324

278

 

ONE BEDROOM  APP / HB

 1 Возрасен+1 дете

190

323

266

 

 1 Возрасен+2 деца

242

374

317

 

 2 Возрасни

190

323

266

 

 2 Возрасни+1 дете

242

374

317

 

 3 Возрасни

253

385

328

 

 3 Возрасни+1 дете

304

437

380

 

 4 Возрасни

316

448

391

 

ONE BEDROOM APP WITH FIRE PLACE / HB

 1 Возрасен+1 дете

282

479

394

 

 1 Возрасен+2 деца

333

530

446

 

 1 Возрасен+3 деца

384

581

497

 

 2 Возрасни

282

479

394

 

 2 Возрасни+1 дете

333

530

446

 

 2 Возрасни+2 деца

384

581

497

 

 3 Возрасни

344

542

457

 

 3 Возрасни+1 дете

396

593

508

 

 4 Возрасни

407

604

520

 

Периоди за откажување:

7 дена

21 дена

7 дена

 

Пенали за откажување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

 

Пенали за непојавување

3 ноќи

3 ноќ

3 ноќи

 

Минимум престој:

-

5 ноќи

3 ноќи

 

Доплати:

Возрасен

дете 6-12

дете 2-6*

*доколку користи

Новогодишна вечера

125,00 €

62,50

15,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

1,00

 

 деца 6-12

       

* цената вклучува користење на затворен базен, финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, џакузи, фитнес, WiFi, паркинг и трансфер до ски станицата

       

Попуст за рана резервација:

25% до 31.08

     
 

20% до 30.09

     
 

15% до 31.10

     
 

10% до 30.11

     

Дневни попусти:

7=6; 14=12 за престој до 26.12 и пристигнување по 03.01

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

       

www.hotelamira.bg

       

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе