Следете нé или притиснете Escape

APART HOTEL CORNELIA GOLF - Хотел

Попусти

Попуст за рана резервација (не важи за период 29.12-02.01):

-         15% за резервации направени до 15.10

-         10% за резервации направени до 30.11

Дневни попусти за резервации до 01.12:

-         7=6; 10=8 за пристигнувања во период: 07.01-15.04

-        4=3 за престој во период: 01.12-23.12 и пристигнувања по 01.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал, пријатен хотел кој располага со ресторан, бар, спа центар со базен, парна бања, интернет

Локација: 10км од Банско, 10км од Разлог

Опис на собите: ТВ, кујнско катче, бања, балкон

http://corneliahotel.com/

Geolocation

APART HOTEL CORNELIA GOLF

01.12-23.12; 01.03-15.04

03.01-28.02

24.12-02.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

STUDIO / BB

43

50

75

STD 1Возрасен+1 дете

43

50

75

STD 1Возрасен+2 деца

51

58

83

STD 2 Возрасни

43

50

75

STD 2 Возрасни+1 дете 

51

58

83

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

55

66

99

APP 1Возрасен+1 дете

55

66

99

APP 1Возрасен+2 деца

63

74

107

APP 1Возрасен+3 деца

71

82

115

APP 2 Возрасни

55

66

99

APP 2 Возрасни+1 дете 

63

74

107

APP 2 Возрасни+2 деца

71

82

115

APP 3 Возрасни

72

86

121

TWO BEDROOMS APARTMENT / BB

87

100

150

APP 1Возрасен+1 дете

87

100

150

APP 1Возрасен+2 деца

87

100

150

APP 1Возрасен+3 деца

87

100

150

APP 1Возрасен+4 деца

95

108

158

APP 1Возрасен+5 деца

103

116

166

APP 2 Возрасни

87

100

150

APP 2 Возрасни+1 дете

87

100

150

APP 2 Возрасни+2 деца

87

100

150

APP 2 Возрасни+3 деца

95

108

158

APP 2 Возрасни+4 деца

103

116

166

APP 3 Возрасни

87

100

150

APP 3 Возрасни+1 дете

87

100

150

APP 3 Возрасни+2 деца

95

108

158

APP 3 Возрасни+3 деца

103

116

166

APP 4 Возрасни

87

100

150

APP 4 Возрасни+1 дете

95

108

158

APP 4 Возрасни+2 деца

103

116

166

APP 5 Возрасни

104

120

172

Периоди за откажување:

3 дена

7 дена

15 дена

Пенали за откажување:

2 ноќи

2 ноќи

100 %

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 %

Минимум престој:

-

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 4-12

 

Доплата за полупансион

10,00 €

5,00

 

 Божиќна вечера / 25.12

20,00 €

10,00

 

Новогодишна вечера

60,00 €

25,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

 деца 6-12

     

Цената вклучува користење на базен, сауна, парна бања и трансфер до ски лифтот

 

Попуст за рана резервација (не важи за период 29.12-02.01)

15 % до 15.10

   
 

10 % до 30.11

   

Дневни попусти за резервации до 01.12:

7=6; 10=8 за пристигнувања во период: 07.01-15.04

 

4=3 за престој во период: 01.12-23.12 и пристигнувања по 01.03

http://corneliahotel.com/

     

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе