Следете нé или притиснете Escape

APART WINSLOW ELEGANCE - Хотел

3

Попусти

Попусти за рана резервација кои не важат за престој во периодот 23.12-03.01:

-         15% за резервации направени до 15.09

-         10% за резервации направени до 30.11

Дневни попусти:

-         7=6, 14=11 за престој до 27.12 и пристигнувања по 04.01

Попустите за рана резервација и дневните попусти  се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотел   APART HOTEL WINSLOW ELEGANCE  3 *

Локација  900 метра од гондолата, 800 метри од центарот на Банско

Содржини на хотелот  Лоби бар, сауна, парна бања, фитнес, џакузи, масажа, надворешен паркинг

Сместување

Студио  кабелска TV, фрижидер, кујнска опрема, купатило.

Апартман со 1 спална : кабелска TV, фрижидер, кујнска опрема, купатило.

Апартман со 2 спални : кабелска TV, фрижидер, кујнска опрема, купатило, тераса

Бесплатно користење:   Интернет во општите простории лоби бар..

Web     http://www.winslow-hotels.com/en/hotel-winslow-elegance.htm

 

Geolocation

APART HOTEL WINSLOW ELEGANCE

16.12-27.12; 15.01-26.01; 04.03-12.04

04.01-14.01; 27.01-03.03

28.12-03.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА САМО НАЕМ ИЛИ НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

STUDIO / RO

STD 1Возрасен+1 дете

46

55

103

STD 2 Возрасни

46

55

103

ONE BEDROOM APARTMENT / RO

APP 1Возрасен+1 дете

48

59

119

APP 1Возрасен+2 деца

48

59

119

APP 2 Возрасни

48

59

119

APP 2 Возрасни+1 дете 

48

59

119

APP 3 Возрасни

48

59

119

TWO BEDROOMS APARTMENT / RO

APP 1Возрасен+1 дете

71

87

137

APP 1Возрасен+2 деца

71

87

137

APP 1Возрасен+3 деца

71

87

137

APP 1Возрасен+4 деца

71

87

137

APP 2 Возрасни

71

87

137

APP 2 Возрасни+1 дете 

71

87

137

APP 2 Возрасни+2 деца

71

87

137

APP 2 Возрасни+3 деца

71

87

137

APP 3 Возрасни

71

87

137

APP 3 Возрасни+1 дете

71

87

137

APP 3 Возрасни+2 деца

71

87

137

APP 4 Возрасни

71

87

137

APP 4 Возрасни+1 дете

71

87

137

APP 5 Возрасни

71

87

137

APART HOTEL WINSLOW HIGHLAND

16.12-27.12; 15.01-26.01; 04.03-12.04

04.01-14.01; 27.01-03.03

28.12-03.01

STUDIO / RO

STD 1Возрасен+1 дете

54

66

114

STD 2 Возрасни

54

66

114

ONE BEDROOM APARTMENT / RO

APP 1Возрасен+1 дете

62

78

131

APP 1Возрасен+2 деца

62

78

131

APP 2 Возрасни

62

78

131

APP 2 Возрасни+1 дете 

62

78

131

APP 3 Возрасни

62

78

131

TWO BEDROOMS APARTMENT / RO

APP 1Возрасен+1 дете

84

107

155

APP 1Возрасен+2 деца

84

107

155

APP 1Возрасен+3 деца

84

107

155

APP 1Возрасен+4 деца

84

107

155

APP 2 Возрасни

84

107

155

APP 2 Возрасни+1 дете 

84

107

155

APP 2 Возрасни+2 деца

84

107

155

APP 2 Возрасни+3 деца

84

107

155

APP 3 Возрасни

84

107

155

APP 3 Возрасни+1 дете

84

107

155

APP 3 Возрасни+2 деца

84

107

155

APP 4 Возрасни

84

107

155

APP 4 Возрасни+1 дете

84

107

155

APP 5 Возрасни

84

107

155

APART HOTEL WINSLOW INFINITY & SPA

16.12-27.12; 15.01-26.01; 04.03-12.04

04.01-14.01; 27.01-03.03

28.12-03.01

STUDIO / BB

STD 1Возрасен+1 дете

66

75

119

STD 2 Возрасни

66

75

119

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

APP 1Возрасен+1 дете

80

99

156

APP 1Возрасен+2 деца

80

99

156

APP 2 Возрасни

80

99

156

APP 2 Возрасни+1 дете 

80

99

156

APP 3 Возрасни

80

99

156

TWO BEDROOMS APARTMENT / BB

APP 1Возрасен+1 дете

104

131

194

APP 1Возрасен+2 деца

104

131

194

APP 1Возрасен+3 деца

104

131

194

APP 1Возрасен+4 деца

104

131

194

APP 2 Возрасни

104

131

194

APP 2 Возрасни+1 дете 

104

131

194

APP 2 Возрасни+2 деца

104

131

194

APP 2 Возрасни+3 деца

104

131

194

APP 3 Возрасни

104

131

194

APP 3 Возрасни+1 дете

104

131

194

APP 3 Возрасни+2 деца

104

131

194

APP 4 Возрасни

104

131

194

APP 4 Возрасни+1 дете

104

131

194

APP 5 Возрасни

104

131

194

THREE BEDROOMS APARTMENT / BB

APP 1Возрасен+1 дете

125

155

235

APP 1Возрасен+2 деца

125

155

235

APP 1Возрасен+3 деца

125

155

235

APP 1Возрасен+4 деца

125

155

235

APP 1Возрасен+5 деца

125

155

235

APP 2 Возрасни

125

155

235

APP 2 Возрасни+1 дете 

125

155

235

APP 2 Возрасни+2 деца

125

155

235

APP 2 Возрасни+3 деца

125

155

235

APP 2 Возрасни+4 деца

125

155

235

APP 3 Возрасни

125

155

235

APP 3 Возрасни+1 дете

125

155

235

APP 3 Возрасни+2 деца

125

155

235

APP 3 Возрасни+3 деца

125

155

235

APP 4 Возрасни

125

155

235

APP 4 Возрасни+1 дете

125

155

235

APP 4 Возрасни+2 деца

125

155

235

APP 5 Возрасни

125

155

235

APP 5 Возрасни+1 дете

125

155

235

APP 6 Возрасни

125

155

235

Периоди за откажување:

10 дена

10 дена

28 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

Прва ноќ

100 %

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 %

Минимум престој:

-

2 ноќи

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

дете 6-12

 

Новогодишна вечера само за во WINSLOW INFINITY & SPA

60,00 €

40,00

 

Доплата за ручек или вечера само за WINSLOW INFINITY & SPA only

8,00 €

4,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

 деца 6-12

     

WINSLOW ELEGANCE цената вклучува интернет на јавните површини

   

WINSLOW HIGHLAND цената вклучува користење на внатрешен базен, сауна, парна бања и интернет на јавните површини  

WINSLOW INFINITY & SPA цената вклучува користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, интернет на јавните површини  и трансфер до првата станица

Попуст за рана резервација (не важи за период 23.12-03.01)

15 % до 15.09

   
 

10 % до 30.11

   

Дневни попусти:

7=6, 14=11 за престој до 27.12 и пристигнувања по 04.01

http://www.winslow-hotels.com/en/hotel-winslow-elegance.htm

   

http://www.winslow-hotels.com/en/hotel-winslow-highland.htm

   

http://www.winslow-hotels.com/en/hotel-winslow-infinity.htm

   

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе