Следете нé или притиснете Escape

ASTERA - Хотел

4

Попусти

Попуст за рана резервација (не е валиден за период 28.12-03.01):

-         15% за резервација направена до 31.10

-         10% за резервација направена до 30.11

 

Дневни попусти:

-          14=10; 7=5 за престој 01.12-22.12 и 01.03-15.04

-          14=12; 7=6 за престој во период 11.01-29.02

-          15% за престој 2-6 ноќи во период: 01.12-27.12 и 11.01-15.04

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотел     Hotel  ASTERA BANSKO   ****

Локација   200 метри од ски лифтот, 1km од центарот на Банско.

Содржини на хотелот    Аква Парк, Спа со внатрешен базен, Основен Ресторан 230 места, Лоби бар 

Хотелот се состои од 2 згради и 4 лифта. Вкупно 126 соби.

Сместување    

Двокреветни соби:

Со две одделни  легла или брачен кревет

Едно доплнително легло

Централно отоплување

Телефон

Сателитска ТВ

Мини бар

Апартмани со  една или две спални:

1 спална или 2 спални со меѓусебна врата

Централно отоплување

Телефон

Сателитска ТВ

Мала кујна

Мини бар

Бесплатно користење     Сервисите на Базен , Масажи, Џакузи, Сауна, Парна бања, Фитнес, Паркинг, Интернет во јавните простории, Сеф, Детско катче, Детски базен, Билијард, Куглана, Пинг-понг

Web   http://asterabansko.com/?lang=en& 

 

 

Geolocation

ASTERA BANSKO 4*

01.12-22.12; 01.03-15.04

23.12-27.12; 11.01-28.02

04.01-10.01

28.12-03.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

DBL STANDART / HB

39

50

54

82

 1Возрасен+1 дете

59

74

80

123

 1Возрасен+2 деца

79

99

107

164

 2 Возрасни

79

99

107

164

 2 Возрасни+1 дете

79

99

107

164

 3 Возрасни

106

134

145

222

ONE BEDROOM APP / HB

59

74

83

105

 1Возрасен+1 дете

119

148

166

210

 1Возрасен+2 деца

119

148

166

210

 1Возрасен+3 деца

148

185

208

262

 2 Возрасни

119

148

166

210

 2 Возрасни+1 дете

119

148

166

210

 2 Возрасни+2 деца

148

185

208

262

 3 Возрасни

160

200

225

283

TWO BEDROOMS APARTMENT / HB

71

86

96

116

 1Возрасен+1 дете

283

342

383

465

 1Возрасен+2 деца

283

342

383

465

 1Возрасен+3 деца

283

342

383

465

 1Возрасен+4 деца

283

342

383

465

 1Возрасен+5 деца

318

385

431

523

 2 Возрасни

283

342

383

465

 2 Возрасни+1 дете

283

342

383

465

 2 Возрасни+2 деца

283

342

383

465

 2 Возрасни+3 деца

283

342

383

465

 2 Возрасни+4 деца

318

385

431

523

 3 Возрасни

283

342

383

465

 3 Возрасни+1 дете

283

342

383

465

 3 Возрасни+2 деца

283

342

383

465

 3 Возрасни+3 деца

318

385

431

523

 4 Возрасни

283

342

383

465

 4 Возрасни+1 дете

283

342

383

465

 4 Возрасни+2 деца

318

385

431

523

 5 Возрасни

332

402

450

547

ASTERA BANSKO APARTMENT PART 4*

01.12-22.12; 01.03-15.04

23.12-27.12; 11.01-28.02

04.01-10.01

28.12-03.01

ONE BEDROOM APP / HB

56

71

80

101

 1Возрасен+1 дете

112

141

160

203

 1Возрасен+2 деца

112

141

160

203

 1Возрасен+3 деца

140

177

200

254

 2 Возрасни

112

141

160

203

 2 Возрасни+1 дете

112

141

160

203

 2 Возрасни+2 деца

140

177

200

254

 3 Возрасни

151

191

215

274

TWO BEDROOMS APARTMENT / HB

67

82

92

113

 1Возрасен+1 дете

269

328

369

451

 1Возрасен+2 деца

269

328

369

451

 1Возрасен+3 деца

269

328

369

451

 1Возрасен+4 деца

269

328

369

451

 1Возрасен+5 деца

303

369

416

508

 2 Возрасни

269

328

369

451

 2 Возрасни+1 дете

269

328

369

451

 2 Возрасни+2 деца

269

328

369

451

 2 Возрасни+3 деца

269

328

369

451

 2 Возрасни+4 деца

303

369

416

508

 3 Возрасни

269

328

369

451

 3 Возрасни+1 дете

269

328

369

451

 3 Возрасни+2 деца

269

328

369

451

 3 Возрасни+3 деца

303

369

416

508

 4 Возрасни

269

328

369

451

 4 Возрасни+1 дете

269

328

369

451

 4 Возрасни+2 деца

303

369

416

508

 5 Возрасни

316

386

434

530

Периоди за откажување

5 дена

10 дена

14 дена

21 дена

Пенали за откажување

Прва ноќ

Прва ноќ

Прва ноќ

100% y

Пенали за непојавување

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

100%

Минимум престој

-

-

-

-

Доплати

Возрасен

дете 3-13

   

Доплата за ручек дневно

8,00 €

4,00

   

 Божиќна вечера / 25.12

40,00 €

20,00

   

Новогодишна вечера

80,00 €

40,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 3-13

       

* цената вклучува користење на Aqua relax park како базени, џакузи, сауна и турска бања, фитнес, паркинг, интернет на јавните површини и трансфер до ски станицата

Попуст за рана резервација

(не е валиден за период 28.12-03.01)

15 % до 31.10

     
 

10 % до 30.11

     

Дневни попусти:

14=10; 7=5 за престој 01.12-22.12 и 01.03-15.04

 

14=12; 7=6 за престој во период 11.01-29.02

 

15% за престој 2-6 ноќи во период: 01.12-27.12 и 11.01-15.04

http://asterabansko.com/

       

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе