Следете нé или притиснете Escape

BARYAKOV - Хотел

3

Попусти

Попусти за рана резервација

-         20% за резервации направени до 31.08

-         15% за резервации направени до 31.10

-         10% за резервации направени до 01.12

Дневни попусти

-        7=6; 14=12 за престој до 20.12 и пристигнувања по 01.03

-        8=7; 14=12 за престој во период 21.12-27.12 и 04.01-28.02

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

BARYAKOV 3*

01.12-20.12; 01.03-31.03

21.12-27.12; 04.01-28.02

28.12-03.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

DBL STANDART / BB

 1Возрасен+1 дете

22

27

55

 2 Возрасни

30

36

73

DBL LUX / BB

 1Возрасен+1 дете

24

29

58

 1Возрасен+2 деца

29

35

70

 2 Возрасни

32

39

78

 2 Возрасни+1 дете

37

45

89

FAMILY ROOM / BB

 1Возрасен+1 дете

40

48

97

 1Возрасен+2 деца

40

48

97

 1Возрасен+3 деца

45

54

109

 2 Возрасни

40

48

97

 2 Возрасни+1 дете

40

48

97

 2 Возрасни+2 деца

45

54

109

 3 Возрасни

48

58

116

 3 Возрасни+1 дете

53

64

128

Периоди за откажување:

3 дена

5 дена

14 дена

Пенали за откажување:

3 ноќи

3 ноќи

100 %

Пенали за непојавување:

100 %

100 %

100 %

Минимум престој:

-

2 ноќи

5 ноќи

Доплати:

Возрасен

дете 5-12

 

Доплата за полупансион

8,00 €

5,00

 

Доплата за полн пансион

14,00 €

9,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

 деца 5-12

     

Family собата е една голема просторија со две софи

     

Цената вклучува користење на сауна, ски остава,  WiFi на јавните површини и паркинг

     

Попуст за рана резервација:

20 % до 31.08

   
 

15 % до 31.10

   
 

10 % до 01.12

   

Дневни попусти:

7=6; 14=12 за престој до 20.12 и пристигнувања по 01.03

 

8=7; 14=12 за престој во период 21.12-27.12 и 04.01-28.02

http://www.hotelbariakov.com/index.php/en/

     

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе