Следете нé или притиснете Escape

COMFORT APARTHOTEL - Хотел

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          20% за резервации направени до 01.11

-          15% за резервации направени до 01.12

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Нов, мал хотел покрај гондолата. Пространи, удобни соби со кујна, собна услуга, фитнес центар (теретана, сауна, када за хидромасажи, масажи). Идеален избор за семеен економичен одмор.

Локација: 50м од гондолата, покрај хотелот Кемпински, 800м од центарот на Банско

Опис на собите: опремена кујна, фрижидер, мала трпезариска маса, централно греење, сат ТВ, фен, бања

http://hotels.bansko.org/o-1652-Apart_House_Comfort

Geolocation

COMFORT APARTHOTEL 3*

28.12-03.01

21.12-27.12; 04.01-04.03

14.12-20.12; 05.03-31.03

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

STUDIO / BB

 1Возрасен+1 дете

96

55

46

 1Возрасен+2 деца

103

62

52

 2 Возрасни

96

55

46

 2 Возрасни+1 дете   

103

62

52

 3 Возрасни

107

66

57

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

 1Возрасен+1 дете

109

64

55

 1Возрасен+2 деца

116

71

62

 1Возрасен+3 деца

123

78

68

 2 Возрасни

109

64

55

 2 Возрасни+1 дете

116

71

62

 2 Возрасни+2 деца

123

78

68

 3 Возрасни

121

75

66

 3 Возрасни+1 дете

128

82

73

 4 Возрасни

132

87

78

Период за откажување

21 дена

 7 дена

5 дена

Пенали за откажување:

100%

Прва ноќ

Прва ноќ

Пенали за непојавување:

100%

Прва ноќ

Прва ноќ

Минимум престој

4 ноќи

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 4-14

 

Новогодишна вечера

50,00 €

25,00

 

Туристичка такса, по лице, на денpp pd

0,50 €

0,50

 

 деца 2-14

     

Цената вклучува користење на сауна, фитнес и паркинг (ограничени места)

 

Попуст за рана резервација:

20 % до 01.11

   
 

15 % до 01.12

   

http://hotels.bansko.org/o-1652-Apart_House_Comfort

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе