Следете нé или притиснете Escape

DUMANOV - Хотел

3

Попусти

Попуст за рана резервација:

-       10% за резервации направени до 01.12

Дневни попусти:

-       14=12; 7=6 и 10=9 за пристигнувања во период: 01.12-21.12 и по 10.01

Дневните попусти важат и за доплатите за појадок и полупансион

Попустите се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал хотел изграден во традиционален стил. Голем избор на комфортни соби, ресторан-таверна, теретана, салон за убавина, солидна услуга. Хотелот се состои од една зграда на четири ката.

Локација: 150м од гондолата

Опис на собите: вкупно 34 соби, опремени со: централно греење, кабловска ТВ, телефон, мини фрижидер, фен, бања

http://www.dumanov.com/index-en.html

Geolocation

DUMANOV 3*

01.11-21.12; 11.03-30.04

22.12-26.12; 06.01-10.03

27.12-05.01

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА САМО НАЕМ

DBL STANDART / RO

 1Возрасен+1 дете

32

46

78

 

 1Возрасен+2 деца

36

51

87

 

 2 Возрасни

32

46

78

 

 2 Возрасни+1 дете

36

51

87

 

 3 Возрасни

40

57

97

 

TRPL STANDART / RO

 1Возрасен+1 дете

40

57

97

 

 1Возрасен+2 деца

40

57

97

 

 2 Возрасни

40

57

97

 

 2 Возрасни+1 дете

40

57

97

 

 3 Возрасни

40

57

97

 

ONE BEDROOM APARTMENT / RO

 1Возрасен+1 дете

41

59

100

 

 1Возрасен+2 деца

46

67

113

 

 1Возрасен+3 деца

51

74

125

 

 2 Возрасни

41

59

100

 

 2 Возрасни+1 дете

46

67

113

 

 2 Возрасни+2 деца

51

74

125

 

 3 Возрасни

51

74

125

 

 3 Возрасни+1 дете

56

82

138

 

 4 Возрасни

62

89

150

 

MEZONET / RO

 1Возрасен+1 дете

44

62

103

 

 1Возрасен+2 деца

44

62

103

 

 1Возрасен+3 деца

48

67

111

 

 1Возрасен+4 деца

52

72

120

 

 2 Возрасни

44

62

103

 

 2 Возрасни+1 дете

44

62

103

 

 2 Возрасни+2 деца

48

67

111

 

 2 Возрасни+3 деца

52

72

120

 

 3 Возрасни

44

62

103

 

 3 Возрасни+1 дете

48

67

111

 

 3 Возрасни+2 деца

52

72

120

 

 4 Возрасни

52

72

120

 

 4 Возрасни+1 дете

56

77

128

 

 5 Возрасни

59

82

137

 

Периоди за откажување:

7 дена

10 дена

21 дена

 

Пенали за откажување:

1st ноќ

1st ноќ

100%

 

Пенали за откажување:

2 ноќи

2 ноќи

100%

 

Минимум престој:

-

-

5 ноќи *

* за престој до 10.01

Доплати:

Возрасен

дете 4-14

   

Доплата за појадок

4,00 €

2,00

   

Доплата за полупансион

12,00 €

6,00

   

Вечера на 08.12

15,00 €

-

   

 Божиќна вечера / 25.12

15,00 €

7,50

   

Новогодишна вечера

50,00 €

25,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 4-14

       

Цената вклучува користење на сауна, џакузи и фитнес

       

Попуст за рана резервација:

10 % до 01.12

     

Дневни попусти:

14=12; 7=6 и 10=9 за пристигнувања во период: 01.12-21.12 и по 10.01

Дневните попусти важат и за доплатите за појадок и полупансион

       

Попустите се комбинираат

       

http://www.dumanov.com/index-en.html

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе