Следете нé или притиснете Escape

ELIDA - Хотел

3

Попусти

Попусти за рана резервација EB::

-          10% за резервации направени до 30.11

Дневни попусти:

-          7=6; 14=12 за престој во период: 16.01-31.01 и пристигнувања по 14.02

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Семеен хотел кој располага со сауна, хидромасажи, ски остава

Локација: 700м од жичарата, 500м од центарот на Банско

Опис на собите: интернет, кабелска ТВ, фрижидер, балкон, бања

http://www.banskobg.org/goto/elida/index_en.html

Geolocation

ELIDA 3*

28.12-02.01

03.01-30.03

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

DBL STANDART / BB

 1Возрасен+1 дете

34

26

 2 Возрасни

46

34

DBL STANDART + EB / BB

 1Возрасен+1 дете

34

26

 1Возрасен+2 деца

46

34

 1Возрасен+3 деца

57

43

 2 Возрасни

46

34

 2 Возрасни+1 дете

46

34

 2 Возрасни+2 деца

57

43

 3 Возрасни

62

46

Периоди за откажување:

7 дена

5 дена

Пенали за откажување:

100%

Прва ноќ

Пенали за непојавување

100%

Втора ноќ

Минимум престој:

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 2-12

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 деца 2-12

   

Цената вклучува користење на џакузи, сауна, WiFi и трансфер до лифтот

 

Попуст за рана резервација EB:

10 % до 30.11

 

Дневен попуст:

7=6; 14=12 за престој во период: 16.01-31.01 и пристигнувања по 14.02

http://www.banskobg.org/goto/elida/index_en.html

   

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе