Следете нé или притиснете Escape

ELITSA - Хотел

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          20% за резервации направени до 30.09

-          15% за резервации направени до 31.10

-          10% за резервации направени до 30.11

Дневни попусти:

-          8=7; 14=12 за престој до 27.12 и пристигнувања по 04.01

Дневни попусти за македонскиот пазар:

-          6=5 за пристигнувања до 27.12 и по 04.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со ресторан, бар, сауна, паркинг

Локација: 900м од жичарата, 200м од центарот на Банско

Опис на собите: интернет, сат ТВ, телефон, сеф, фен, бања

http://www.hotel-elitsa.com/index.php?lang=en

Geolocation

ELITSA 3*

01.12-27.12; 11.01-28.01; 10.03-10.04

04.01-10.01; 29.01-09.03

28.12-03.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК И ПОЛУПАНСИОН

DBL STANDART / BB

 1Возрасен+1 дете

24

31

48

 1Возрасен+2 деца

32

41

64

 2 Возрасни

32

41

64

 2 Возрасни+1 дете

40

51

80

 3 Возрасни

43

55

86

DBL STANDART / HB

 1Возрасен+1 дете

32

39

55

 1Возрасен+2 деца

43

52

73

 2 Возрасни

43

52

73

 2 Возрасни+1 дете

54

66

91

 3 Возрасни

58

71

98

DBL LUX / BB

 1Возрасен+1 дете

27

34

53

 1Возрасен+2 деца

36

46

71

 1Возрасен+3 деца

46

57

88

 2 Возрасни

36

46

71

 2 Возрасни+1 дете

46

57

88

 2 Возрасни+2 деца

46

57

88

 3 Возрасни

49

62

95

 3 Возрасни+1 дете

49

62

95

 4 Возрасни

58

73

113

DBL LUX / HB

 1Возрасен+1 дете

36

43

62

 1Возрасен+2 деца

48

57

82

 1Возрасен+3 деца

72

86

123

 2 Возрасни

48

57

82

 2 Возрасни+1 дете

60

71

103

 2 Возрасни+2 деца

72

86

123

 3 Возрасни

65

77

111

 3 Возрасни+1 дете

77

91

131

 4 Возрасни

77

91

131

Периоди за откажување:

3 дена

7 дена

20 дена

Пенали за откажување:

2 ноќи

2 ноќи

100%

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100%

Минимум престој:

-

 

-

Доплати:

Возрасен

дете 5-14

 

 Божиќна вечера / 25.12

15,00 €

7,00

 

Новогодишна вечера

40,00 €

15,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

 деца 3-14

     

Цената вклучува користење на џакузи, сауна, парна бања, WiFi, паркинг и трансфер до ски лифтот

 

Попуст за рана резервација:

20 % до 30.09

   
 

15 % до 31.10

   
 

10 % до 30.11

   

Дневни попусти:

8=7; 14=12 за престој до 27.12 и пристигнувања по 04.01

Дневни попусти за Македонски пазар

6=5 за пристигнувања до 27.12 и по 04.01

http://www.hotel-elitsa.com/index.php?lang=en

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе