Следете нé или притиснете Escape

EMERALD - Хотел

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15 % за резервации до 15.10

-          10 % за резервации до 15.11

Дневни попусти:

-          7=6, 12=10 за пристигнувања после 01.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Спа хотел кој е опремен со ресторан, бар, спа центар, билијард, интернет, сеф на рецепција, гаража

Локација: 150м од ски лифтот, 1000м од центарот на Банско

Опис на собите: сат ТВ, телефон, мини бар, бања, балкон во дел од собите

http://emerald.fingrouphotels.com/index.php?route=common/home

Geolocation

EMERALD 4*

21.12-27.12; 03.01-10.01

28.12-02.01

11.01-31.01; 01.03-25.03

01.02-28.02

DBL STANDART / HB

 1Возрасен+1 дете

73

91

51

55

 1Возрасен+2 деца

84

103

62

66

 2 Возрасни

91

114

64

68

 2 Возрасни+1 дете

103

125

75

80

 3 Возрасни

123

154

86

92

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

103

125

75

80

 1Возрасен+2 деца

114

137

87

91

 1Возрасен+3 деца

125

148

98

103

 2 Возрасни

103

125

75

80

 2 Возрасни+1 дете

114

137

87

91

 2 Возрасни+2 деца

125

148

98

103

 3 Возрасни

139

169

102

108

 3 Возрасни+1 дете

150

181

113

119

FAMILY ROOM / HB

 1Возрасен+1 дете

137

171

96

103

 1Возрасен+2 деца

137

171

96

103

 1Возрасен+3 деца

137

171

96

103

 2 Возрасни

137

171

96

103

 2 Возрасни+1 дете

137

171

96

103

 2 Возрасни+2 деца

137

171

96

103

 3 Возрасни

137

171

96

103

 3 Возрасни+1 дете

160

200

112

120

 4 Возрасни

169

211

118

127

TWO BEDROOMS APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

165

205

125

137

 1Возрасен+2 деца

165

205

125

137

 1Возрасен+3 деца

165

205

125

137

 1Возрасен+4 деца

165

205

125

137

 1Возрасен+5 деца

165

205

125

137

 2 Возрасни

165

205

125

137

 2 Возрасни+1 дете

165

205

125

137

 2 Возрасни+2 деца

165

205

125

137

 2 Возрасни+3 деца

165

205

125

137

 2 Возрасни+4 деца

165

205

125

137

 3 Возрасни

165

205

125

137

 3 Возрасни+1 дете

165

205

125

137

 3 Возрасни+2 деца

165

205

125

137

 3 Возрасни+3 деца

165

205

125

137

 4 Возрасни

165

205

125

137

 4 Возрасни+1 дете

165

205

125

137

 4 Возрасни+2 деца

165

205

125

137

 5 Возрасни

165

205

125

137

Периоди за откажување:

3 дена

10 дена

3 дена

3 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

100%

Прва ноќ

Прва ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100%

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

5 ноќи

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 2-13

   

Новогодишна вечера

60,00 €

40,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 2-13

       

* цената вклучува користење на затворен цазен, сауна, фитнес, парна бања, џакузи и WiFi во лобито

       

Попуст за рана резервација:

15% до 15.10

     
 

10% до 15.11

     

Дневни попусти

7=6, 12=10 за пристигнувања по 01.03

http://emerald.fingrouphotels.com/index.php?route=common/home

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе