Следете нé или притиснете Escape

EVERGREEN APARTHOTEL & SPA - Хотел

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         25% за резервации направени до 30.09

-         20% за резервации направени до 31.10

-         15% за резервации направени до 30.11

-         10% за резервации направени до 15.12

Дневни попусти:

-         12=10; 7=6 за сите пристигнувања

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал хотел во близина на гондолата во традиционален стил. Располага со бар, ресторан, интернет, спа центар, базен, теретана.

Локација: 300м од гондолата, 800м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 62 соби, опремени со: кујнско катче, фрижидерр, кабелска ТВ, телефон, интернет,  бања, балкон

http://www.evergreen-bansko.com/index.php?lang=uk

Geolocation

EVERGREEN APARTHOTEL & SPA 3*

01.12-06.12; 10.12-20.12; 18.03-28.04

21.12-27.12; 04.01-17.01; 18.02-17.03

28.12-03.01

18.01-17.02

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК И ПОЛУПАНСИОН

STUDIO / BB

 1Возрасен +1Дете

39

46

82

50

 1Возрасен +2Деца

39

46

82

50

 2Возрасни

39

46

82

50

 2Возрасни+1Дете

39

46

82

50

 3Возрасни

54

64

115

70

STUDIO / HB

 1Возрасен +1Дете

55

62

98

66

 1Возрасен +2Деца

55

62

98

66

 2Возрасни

55

62

98

66

 2Возрасни+1Дете

55

62

98

66

 3Возрасни

77

86

137

93

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

 1Возрасен +1Дете

43

50

87

55

 1Возрасен +2Деца

43

50

87

55

 1Возрасен +3Деца

54

63

108

68

 2Возрасни

43

50

87

55

 2Возрасни+1Дете

43

50

87

55

 2Возрасни+2Деца

54

63

108

68

 3Возрасни

61

70

121

77

 3Возрасни+1Дете

61

70

121

77

 4Возрасни

78

90

156

98

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1Возрасен +1Дете

59

66

103

71

 1Возрасен +2Деца

59

66

103

71

 1Возрасен +3Деца

74

83

128

88

 2Возрасни

59

66

103

71

 2Возрасни+1Дете

59

66

103

71

 2Возрасни+2Деца

74

83

128

88

 3Возрасни

83

93

144

99

 3Возрасни+1Дете

83

93

144

99

 4Возрасни

107

119

185

127

TWO BEDROOMS APARTMENT / BB

 1Возрасен +1Дете

82

96

169

105

 1Возрасен +2Деца

82

96

169

105

 1Возрасен +3Деца

82

96

169

105

 1Возрасен +4Деца

82

96

169

105

 1Возрасен +5Деца

92

108

190

118

 2Возрасни

82

96

169

105

 2Возрасни+1Дете

82

96

169

105

 2Возрасни+2Деца

82

96

169

105

 2Возрасни+3Деца

82

96

169

105

 2Возрасни+4Деца

92

108

190

118

 3Возрасни

82

96

169

105

 3Возрасни+1Дете

82

96

169

105

 3Возрасни+2Деца

82

96

169

105

 3Возрасни+3Деца

92

108

190

118

 4Возрасни

82

96

169

105

 4Возрасни+1Дете

82

96

169

105

 4Возрасни+2Деца

92

108

190

118

 5Возрасни

98

115

202

126

 5Возрасни+1Дете

98

115

202

126

 6Возрасни

115

134

236

147

TWO BEDROOMS APARTMENT / HB

 1Возрасен +1Дете

114

128

201

137

 1Возрасен +2Деца

114

128

201

137

 1Возрасен +3Деца

114

128

201

137

 1Возрасен +4Деца

114

128

201

137

 1Возрасен +5Деца

128

144

226

154

 2Возрасни

114

128

201

137

 2Возрасни+1Дете

114

128

201

137

 2Возрасни+2Деца

114

128

201

137

 2Возрасни+3Деца

114

128

201

137

 2Возрасни+4Деца

128

144

226

154

 3Возрасни

114

128

201

137

 3Возрасни+1Дете

114

128

201

137

 3Возрасни+2Деца

114

128

201

137

 3Возрасни+3Деца

128

144

226

154

 4Возрасни

114

128

201

137

 4Возрасни+1Дете

114

128

201

137

 4Возрасни+2Деца

128

144

226

154

 5Возрасни

137

153

241

164

 5Возрасни+1Дете

137

153

241

164

 6Возрасни

160

179

281

192

Период за откажување:

3 дена

7 дена

21 дена

7 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

Прва ноќ

100 %

Прва ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 %

2 ноќи

Минимум престој:

-

3 ноќи

4 ноќи

3 ноќи

Доплати:

Возрасни

Деца 3-12

   

Дневна доплата за користење кујна

1,00 €

-

   

Новогодишна вечера

60,00 €

30,00

   

Туристичка такса

1,00 €

1,00

   

Деца 3-12

       

Цената вклучува користење на внатрешен базен, парна бања, сауна, џакузи, WiFi и паркинг

       

Попуст за рана резервација:

25 % до 30.09

     
 

20 % до 31.10

     
 

15 % до 30.11

     
 

10 % до15.12

     

Дневни попусти:

12=10; 7=6

 

http://www.evergreen-bansko.com/index.php?lang=uk

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе