Следете нé или притиснете Escape

FRIENDS - Хотел

3

Попусти

Попуст за рана резервација:

-    15% за резервации направени до 30.09

-     10% за резервации направени до 20.11

Дневни попусти:

-         7=6; 14=12; 21=18 за престој до 27.12, во период: 12.01-31.01 и пристигнувања по 01.03

Попустите се комбинираат

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА - ЦЕНОВНИК
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот е идеален за млади лица. Располага со интернет, сауна, парна бања, џакузи, масажи, сеф.

Локација: 500м од гондолата и 300м од центарот на Банско

Опис на собите: минибар, кабелска ТВ, телефон, интернет, бања

http://friendshotel.org/bansko/en

Geolocation

FRIENDS 3*

01.12-20.12; 01.03-31.03

21.12-27.12; 12.01-31.01

02.01-11.01; 01.02-28.02

28.12-01.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

DBL ECONOMY / HB

 1Возрасен+1 дете

35

45

54

83

 1Возрасен+2 деца

45

58

70

108

 1Возрасен+3 деца

51

66

80

123

 2 Возрасни

41

52

64

98

 2 Возрасни+1 дете

51

66

80

123

 2 Возрасни+2 деца

51

66

80

123

 3 Возрасни

55

71

86

132

DBL STANDART / HB

 1Возрасен+1 дете

39

48

58

87

 1Возрасен+2 деца

50

63

75

113

 1Возрасен+3 деца

57

71

86

128

 2 Возрасни

46

57

68

103

 2 Возрасни+1 дете

57

71

86

128

 2 Возрасни+2 деца

57

71

86

128

 3 Возрасни

62

77

92

139

STUDIO / HB

 1Возрасен+1 дете

57

68

80

123

 1Возрасен+2 деца

68

80

91

135

 2 Возрасни

57

68

80

123

 2 Возрасни+1 дете

68

80

91

135

 3 Возрасни

74

86

97

140

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

57

68

80

123

 1Возрасен+2 деца

68

80

91

135

 1Возрасен+3 деца

80

91

103

146

 2 Возрасни

57

68

80

123

 2 Возрасни+1 дете

68

80

91

135

 2 Возрасни+2 деца

80

91

103

146

 3 Возрасни

74

86

97

140

TWO BEDROOMS APARTMENT DELUXE / HB

 1Возрасен+1 дете

91

114

137

182

 1Возрасен+2 деца

91

114

137

182

 1Возрасен+3 деца

91

114

137

182

 1Возрасен+4 деца

103

125

148

194

 2 Возрасни

91

114

137

182

 2 Возрасни+1 дете

91

114

137

182

 2 Возрасни+2 деца

91

114

137

182

 2 Возрасни+3 деца

103

125

148

194

 3 Возрасни

91

114

137

182

 3 Возрасни+1 дете

91

114

137

182

 3 Возрасни+2 деца

103

125

148

194

 4 Возрасни

91

114

137

182

 4 Возрасни+1 дете

103

125

148

194

 5 Возрасни

108

131

154

200

Периоди за откажување:

3 дена

7 дена

10 дена

21 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

Прва ноќ

Прва ноќ

100 %

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

3 ноќи

4 ноќи

Доплати:

Возрасен

дете 6-12

дете 2-6*

* необврзувачки

Камин во STUDIO/2BA

10,00 €

-

-

 

Доплата за полн пансион

6,00 €

3,00

-

 

Новогодишна вечера MEHANA

60,00 €

30,00

10,00

 

Новогодишна вечера LOBBY

40,00 €

20,00

10,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

1,00

 

 деца 6-12

       

* price including use of steam bath, jaccuzi, sauna, relax zone and kids corner

     

Попуст за рана резервација:

15 % до 30.09

     
 

10 % до 20.11

     

Дневни попусти:

7=6; 14=12; 21=18 за престој до 27.12, во период: 12.01-31.01 и пристигнувања по 01.03

Попустите се комбинираат

       

http://friendshotel.org/bansko/en

       

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА 11.10.2019

20% попуст за резервација со уплата до 30.11 за престој во период 01.12 – 20.12.2018

Попустот не е ретроактивен и не се комбинира со други попусти

 

 

 

FRIENDS 3*

16.12-22.12

02.01-31.01

01.02-28.02

01.03 - 31.03

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

DBL ECONOMY / HB

 1Возрасен+1 дете

31

39

45

31

 1Возрасен+2 деца

40

50

58

40

 2 Возрасни

36

46

52

36

 2 Возрасни+1 дете

46

57

66

46

DBL STANDART / HB

 1Возрасен+1 дете

35

43

48

35

 1Возрасен+2 деца

45

55

63

45

 2 Возрасни

41

50

57

41

 2 Возрасни+1 дете

51

63

71

51

 2 Возрасни+2 деца

51

63

71

51

 3 Возрасни

55

68

77

55

STUDIO / HB

 1Возрасен+1 дете

52

62

68

52

 1Возрасен+2 деца

64

73

80

64

1Возрасен+3 деца

75

84

91

75

 2 Возрасни

52

62

68

52

 2 Возрасни+1 дете

64

73

80

64

2 Возрасни+2 дете

75

84

91

75

3 Возрасни

70

79

86

70

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

52

62

68

52

 1Возрасен+2 деца

64

73

80

64

 1Возрасен+3 деца

75

84

91

75

 2 Возрасни

52

62

68

52

 2 Возрасни+1 дете

64

73

80

64

 2 Возрасни+2 деца

75

84

91

75

 3 Возрасни

70

79

86

70

TWO BEDROOMS APARTMENT DELUXE / HB

 1Возрасен+1 дете

82

100

114

82

 1Возрасен+2 деца

82

100

114

82

 1Возрасен+3 деца

82

100

114

82

 1Возрасен+4 деца

93

112

125

93

 2 Возрасни

82

100

114

82

 2 Возрасни+1 дете

82

100

114

82

 2 Возрасни+2 деца

82

100

114

82

 2 Возрасни+3 деца

93

112

125

93

 3 Возрасни

82

100

114

82

 3 Возрасни+1 дете

82

100

114

82

 3 Возрасни+2 деца

93

112

125

93

 4 Возрасни

82

100

114

82

 4 Возрасни+1 дете

93

112

125

93

 5 Возрасни

99

117

131

99

Периоди за откажување:

5 дена

10 дена

14дена

5 дена

Минимум престој:

-

-

3 ноќи

 

Доплати:

Возрасен

дете 6-12

дете 2-6*

* необврзувачки

Камин во STUDIO/2BA

10,00 €

-

-

 

Доплата за полн пансион

6,00 €

3,00

-

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

1,00

 

 деца 6-12

       

* price including use of steam bath, jaccuzi, sauna, relax zone and kids corner

     

Дневни попусти:

7=6; 14=12; 21=18 до крајот на сезоната

http://friendshotel.org/bansko/en

       

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе