Следете нé или притиснете Escape

KATARINO SPA - Хотел

4

Попусти

Попуст за рана резервација:

-       15% за резервации направени до 31.10

-       10% за резервации направени до 30.11

Дневни попусти:

-     7=6 за престој во период 01.12-25.12 и пристигнувања по 01.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

KATARINO HOTEL & SPA ****

Изграден 2005, има 5 ката и 3 лифта.

Локација: 10км од Банско, 2 км од Разлог

Располага:

Ресторант

Таверна

Лоби бар

СПА центар

Билијард

Куглана

Пинг понг

Интернет

Детско катче

Оброци: НП и ПП

Вкупно: 160 соби

Двокреветни соби:

Сателитска ТВ

Телефон

Сеф

Минибар

Со и без балкон

Семејни вили VIHREN:

Еден/два ката

2 спални, дневна соба

Кујна

Софа на извлекување

Камин

Слободно користење на:

Трансфер до ски лифт

Базен

Фитнес

Финска сауна

Забелешка:

Домашни миленици се дозволени само во семејните вили

 

KATARINO SPA 4*

10.03-11.04

01.12-20.12; 17.02-09.03

21.12-27.12; 04.01-16.02

28.12-03.01

Пет – Саб мин 2 ноќи

Нед - Чет

Пет – Саб мин 2 ноќи

Нед - Чет

Пет – Саб мин 3 ноќи

Нед - Чет

Пет – Саб мин 5 ноќи

Нед - Чет

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

DBL WITHOUT BALKONY / HB

 1Возрасен +1Дете

99

82

112

91

153

123

211

166

 1Возрасен +2Деца

145

121

165

134

225

181

311

244

 2Возрасни

116

97

132

107

180

145

249

195

 2Возрасни+1Дете

145

121

165

134

225

181

311

244

 3Возрасни

157

131

179

145

243

195

336

263

DBL WITH BALKONY / HB

 1Возрасен +1Дете

114

93

131

105

181

144

254

199

 1Возрасен +2Деца

168

137

192

154

266

212

373

292

 2Возрасни

135

109

154

123

213

170

299

234

 2Возрасни+1Дете

168

137

192

154

266

212

373

292

 3Возрасни

182

148

208

166

288

229

403

315

JUNIOR SUITE / HB

 1Возрасен +1Дете

147

119

170

135

238

188

336

261

 1Возрасен +2Деца

184

148

212

168

298

235

420

326

 1Возрасен +3Деца

184

148

212

168

298

235

420

326

 2Возрасни

147

119

170

135

238

188

336

261

 2Возрасни+1Дете

184

148

212

168

298

235

420

326

 2Возрасни+2Деца

184

148

212

168

298

235

420

326

 3Возрасни

199

160

229

182

322

254

454

352

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1Возрасен +1Дете

172

137

200

156

286

223

409

316

 1Возрасен +2Деца

215

171

249

195

358

279

512

395

 1Возрасен +3Деца

215

171

249

195

358

279

512

395

 2Возрасни

172

137

200

156

286

223

409

316

 2Возрасни+1Дете

215

171

249

195

358

279

512

395

 2Возрасни+2Деца

215

171

249

195

358

279

512

395

 3Возрасни

232

185

269

211

386

302

553

426

ONE BEDROOM APARTMENT VIP / HB

 1Возрасен +1Дете

204

158

238

184

345

268

500

382

 2Возрасни

204

158

238

184

345

268

500

382

Период за откажување

7 дена

7 дена

10 дена

10 дена

21 дена

21 дена

30 дена

30 дена

Пенали за откажување

Прва ноќ

Прва ноќ

50%

50%

100%

100%

100%

100%

Пенали за непојавување +  пенали за откажување резервација со попуст за рано букирање*

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Минимум престој

2 ноќи

-

2 ноќи

-

3 ноќи

5 ноќи

ДОПЛАТИ

Возрасни

Деца 7-14

           

Новогодишна вечера ресторант KATARINO

140,00 €

70,00

* Децаildren 0-2 бесплатно без место за седење;

 

Новогодишна вечера ресторант CLUB 840

160,00 €

80,00

* Децаildren 2- 6,99 бесплатно со место за седење;

 

Туристичка такса по лице дневно

1,30 €

1,30

           

Деца 7-14

               

Цената вклучува користење на термалната зона во Katarino SPA Hotel, надворешен базен, џакузи пештера, солена соба, финска сауна, кива саина, инфрацрвена сауна, арома парна бања, лакониум, тепидариум, ледена фонтана, фитнес и трансфер до првата станица за време на ски сезоната

Попуст за рана резервација:

15 % до31.10

             
 

10 % till 30.11

             

Дневни попусти:

7=6 за престој во период 01.12-25.12 и пристигнувања по 01.03

     

http://hotelkatarino.com/

               

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе