Следете нé или притиснете Escape

KRALEV DVOR - Хотел

3

Попусти

Попуст за рана резервација:

-     15% за резервации направени до 31.10

-     10% за резервации направени до 30.11

Дневни попусти:

-     7=6 за пристигнувања по 01.03

Попустите се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал хотел кој располага со бар, ресторан, остава за ски опрема, сауна, паркинг, масажи

Локација: 700м од центарот на Банско, 1200м од жичарата

Опис на собите: вкупно 15 соби, опремени со: ТВ, интернет, ини бар, сеф, бања, балкон

http://www.hotel-kralevdvor.com/en/Hotel/

Geolocation

KRALEV DVOR 3*

01.03-15.04

01.12-27.12; 05.01-28.02

28.12-04.01

DBL STANDART / BB

16

18

34

 1Возрасен+1 дете

24

27

51

 1Возрасен+2 деца

32

36

68

 2 Возрасни

32

36

68

 2 Возрасни+1 дете

32

36

68

 3 Возрасни

45

51

96

MEZONET / BB

48

55

103

 1Возрасен+1 дете

48

55

103

 1Возрасен+2 деца

48

55

103

 1Возрасен+3 деца

56

63

111

 2 Возрасни

48

55

103

 2 Возрасни+1 дете

48

55

103

 2 Возрасни+2 деца

56

63

111

 3 Возрасни

48

55

103

 3 Возрасни+1 дете

56

63

111

 4 Возрасни

56

63

111

Периоди за откажување:

1 дена

3 дена

5 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

Прва ноќ

100 %

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 %

Минимум престој:

-

-

5 ноќи

Доплати:

Возрасен

дете 4-13

 

Доплата за полупансион

12,00 €

6,00

 

Доплата за полн пансион

21,00 €

10,50

 

Трансфер до ски станицата во еден правец

1,00 €

1,00

 

 Божиќна вечера / 25.12

25,00 €

12,50

 

Новогодишна вечера

60,00 €

30,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

 деца 4-13

     

* цената вклучува користење на WiFi

     

Попуст за рана резервација:

15% до 31.10

   
 

10% до 30.11

   

Дневни попусти

7=6 за пристигнувања по 01.03

EB and ден discounts are combinable

     

http://www.hotel-kralevdvor.com/en/Hotel/

     

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе