Следете нé или притиснете Escape

MARIA ANTOANETA RESIDENCE - Хотел

4

Попусти

Попуст за рана резервација:

-      25% за резервации направени до 31.10

-      20% за резервации направени до 30.11

-      15% за резервации направени до 21.12

Дневни попусти:

-      6=5; 10=8 за престој во период: 01.12-05.03

-     6=4; 10=7 за престој во период: 06.03-31.03

Попуст за Македонски пазар

-     10% - се комбинира си попустите за рана резервација ИЛИ со дневните попусти

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Удобен хотел изграден во традиционален бугарски стил. Располага со комфортни соби, ресторан, бар, интернет, спа центар. Идеален избор за семеен одмор.

Локација: 500м од гондолите и центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 73 соби, опремени со: сат ТВ, тлефон, мини бар, интернет, фен, бања, балкон

http://www.maria-antoaneta.com/index.php?lang=en

Geolocation

MARIA ANTOANETA RESIDENCE 4*

01.12-15.12;07.01-18.01;06.03-30.04

16.12-28.12; 19.01-05.03

29.12-01.01

02.01-06.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

DOUBLE STANDARD / BB

1Возрасен+1 дете

46

52

112

62

2 Возрасни

46

52

112

62

DOUBLE PROMO / BB *

1Возрасен+1 дете

41

48

100

55

2 Возрасни

41

48

100

55

JUNIOR SUITE / BB

1Возрасен+1 дете

48

55

119

64

1Возрасен+2 деца

48

55

119

64

2 Возрасни

48

55

119

64

2 Возрасни+1 дете   

48

55

119

64

3 Возрасни

65

74

160

86

JUNIOR SUITE  WITH KITCHENETE / BB

1Возрасен+1 дете

50

57

121

66

1Возрасен+2 деца

50

57

121

66

2 Возрасни

50

57

121

66

2 Возрасни+1 дете   

50

57

121

66

3 Возрасни

68

77

163

89

JUNIOR SUITE  WITH KITCHENETE  & FIRE PLACE / BB

1Возрасен+1 дете

52

59

123

68

1Возрасен+2 деца

52

59

123

68

2 Возрасни

52

59

123

68

2 Возрасни+1 дете   

52

59

123

68

3 Возрасни

71

80

166

92

ONE BEDROOM SUITE / BB

1Возрасен+1 дете

55

62

125

71

1Возрасен+2 деца

55

62

125

71

1Возрасен+3 деца

68

77

157

88

2 Возрасни

55

62

125

71

2 Возрасни+1 дете

55

62

125

71

2 Возрасни+2 деца

68

77

157

88

3 Возрасни

74

83

169

95

3 Возрасни+1 дете

74

83

169

95

4 Возрасни

93

105

213

120

ONE BEDROOM SUITE WITH KITCHENETE / BB

1Возрасен+1 дете

57

64

128

73

1Возрасен+2 деца

57

64

128

73

1Возрасен+3 деца

71

80

160

91

2 Возрасни

57

64

128

73

2 Возрасни+1 дете

57

64

128

73

2 Возрасни+2 деца

71

80

160

91

3 Возрасни

77

86

172

98

3 Возрасни+1 дете

77

86

172

98

4 Возрасни

97

109

217

124

ONE BEDROOM SUITE WITH KITCHENETE & FIRE PLACE / BB

1Возрасен+1 дете

59

66

130

75

1Возрасен+2 деца

59

66

130

75

1Возрасен+3 деца

74

83

162

94

2 Возрасни

59

66

130

75

2 Возрасни+1 дете

59

66

130

75

2 Возрасни+2 деца

74

83

162

94

3 Возрасни

80

89

175

102

3 Возрасни+1 дете

80

89

175

102

4 Возрасни

101

112

221

128

TWO BEDROOMS FAMILY APARTMENT / BB

1Возрасен+1 дете

105

119

246

137

1Возрасен+2 деца

105

119

246

137

1Возрасен+3 деца

105

119

246

137

1Возрасен+4 деца

105

119

246

137

1Возрасен+5 деца

118

133

277

154

2 Возрасни

105

119

246

137

2 Возрасни+1 дете 

105

119

246

137

2 Возрасни+2 деца

105

119

246

137

2 Возрасни+3 деца

105

119

246

137

2 Возрасни+4 деца

118

133

277

154

3 Возрасни

105

119

246

137

3 Возрасни+1 дете

105

119

246

137

3 Возрасни+2 деца

105

119

246

137

3 Возрасни+3 деца

118

133

277

154

4 Возрасни

105

119

246

137

4 Возрасни+1 дете

105

119

246

137

4 Возрасни+2 деца

118

133

277

154

5 Возрасни

123

139

289

161

5 Возрасни+1 дете

123

139

289

161

6 Возрасни

142

160

332

185

TWO BEDROOMS FAMILY APARTMENT WITH FIRE PLACE / BB

1Возрасен+1 дете

109

123

251

141

1Возрасен+2 деца

109

123

251

141

1Возрасен+3 деца

109

123

251

141

1Возрасен+4 деца

109

123

251

141

1Возрасен+5 деца

123

139

282

159

2 Возрасни

109

123

251

141

2 Возрасни+1 дете 

109

123

251

141

2 Возрасни+2 деца

109

123

251

141

2 Возрасни+3 деца

109

123

251

141

2 Возрасни+4 деца

123

139

282

159

3 Возрасни

109

123

251

141

3 Возрасни+1 дете

109

123

251

141

3 Возрасни+2 деца

109

123

251

141

3 Возрасни+3 деца

123

139

282

159

4 Возрасни

109

123

251

141

4 Возрасни+1 дете

109

123

251

141

4 Возрасни+2 деца

123

139

282

159

5 Возрасни

129

145

295

166

5 Возрасни+1 дете

129

145

295

166

6 Возрасни

148

166

339

191

Пенали за откажување:

Прва ноќ

Прва ноќ

100%

Прва ноќ

Пенали за непојавување

2 ноќи

2 ноќи

100%

2 ноќи

Минимум престој

2 ноќи

2 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

дете 6-12

   

Доплата за поглед на планина (на барање) освен за соба Promo

7,00 €

 

   

Доплата за полупансион

7,00 €

3,50

   

Доплата за Baby cot

5,00 €

 

   

Новогодишна вечера

55,00 €

27,50

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 2-12

       

Цената вклучува користење на базен, интернет, парна бања, сауна, фитнес и трансфер до ски станицата

HB+ - точено пиво, вино и вода со вечерата

       

* DBL PROMO прв или последен спрат со кос кров без поглед. Со брачен кревет.

   

Попуст за рана резервација:

25 % до 31.10

     
 

20 % до 30.11

     
 

15 % до 21.12

     

Дневни попусти:

6=5; 10=8 за престој во период: 01.12-05.03

 

6=4; 10=7 за престој во период: 06.03-31.03

Попуст за Македонски пазар

10% - се комбинира си попустите за рана резервација ИЛИ со дневните попусти

http://www.maria-antoaneta.com/index.php?lang=en

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе