Следете нé или притиснете Escape

MPM GUINNESS - Хотел

4

Попусти

10% попуст за престој во период до 07 -13.02.2019 за престој од 5 до 6 ноќи

15% попуст за престој во период од 02- 13.02.2019 за престој од 7 ноќи и од 11.03 до крајот на сезоната

 

Дневни попусти:

-          14=12; 7=6 за пристигнувања до 21.12 и по 08.03

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Еден од најпопуларните хотели во Банско. Располага со два панорамски лифта, ресторан, бар, интернет, спа центар (затворен базен, теретана и сауна), конференциска сала, билијард, пинг-понг. Идеално место за луксузен одмор

Локација: 500м од гондолата, 800м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 119 соби, опремени со: чајна кујна во дел од собите, мини бар, сат ТВ, телефон, сеф, фен, бања, балкон

http://www.mpmhotels.bg/eng/htmls/guiness.html

Geolocation

MPM GUINNESS 4*

28.12-04.01

05.01-11.01

21.12-27.12; 19.01-01.03

01.12-20.12; 12.01-18.01; 02.03-14.04

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

STUDIO / HB

 1Возрасен+1 дете

120

90

80

70

 1Возрасен+2 деца

133

103

93

84

 2 Возрасни

137

103

91

80

 2 Возрасни+1 дете

150

116

105

93

 3 Возрасни

188

141

125

110

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

130

98

86

76

 1Возрасен+2 деца

143

111

99

89

 1Возрасен+3 деца

157

125

113

103

 2 Возрасни

148

112

98

87

 2 Возрасни+1 дете

162

125

112

100

 2 Возрасни+2 деца

176

139

125

114

 3 Возрасни

204

154

135

119

 3 Возрасни+1 дете

217

167

148

133

 4 Возрасни

267

201

176

156

TWO BEDROOMS APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

260

195

171

148

 1Возрасен+2 деца

260

195

171

148

 1Возрасен+3 деца

260

195

171

148

 1Возрасен+4 деца

274

209

185

162

 1Возрасен+5 деца

287

222

198

176

 2 Возрасни

260

195

171

148

 2 Возрасни+1 дете

260

195

171

148

 2 Возрасни+2 деца

260

195

171

148

 2 Возрасни+3 деца

274

209

185

162

 2 Возрасни+4 деца

287

222

198

176

 3 Возрасни

260

195

171

148

 3 Возрасни+1 дете

260

195

171

148

 3 Возрасни+2 деца

274

209

185

162

 3 Возрасни+3 деца

287

222

198

176

 4 Возрасни

260

195

171

148

 4 Возрасни+1 дете

274

209

185

162

 4 Возрасни+2 деца

287

222

198

176

 5 Возрасни

309

231

203

176

 5 Возрасни+1 дете

322

245

217

190

 6 Возрасни

357

268

235

204

Периоди за откажување

21 дена

14 дена

7 дена

3 дена

Пенали за откажување

100%

100%

Прва ноќ

Прва ноќ

Пенали за непојавување

100%

100%

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

5 ноќи

4 ноќи

-

-

Доплати

Возрасен

дете 2-12

   

Внатрешна загреана гаража

8,00 €

-

   

Новогодишна вечера

70,00 €

35,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 2-12

       

Цената вклучува користење на базен, џакузи, сауна парк, парна бања, WiFi, паркинг и трансфер до ски станицата

Попуст за рана резервација:

25 % до 31.07

     
 

20 % до 30.09

     
 

15 % до 31.10

     

Дневни попусти:

14=12; 7=6 за пристигнувања до 21.12 и по 08.03

Попустите се комбинираат

       

http://www.mpmhotels.bg/eng/htmls/guiness.html

       

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

MPM GUINNESS 4*

28.12-04.01

05.01-11.01

21.12-27.12; 19.01-01.03

01.12-20.12; 12.01-18.01; 02.03-14.04

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

STUDIO / HB

 1Возрасен+1 дете

120

90

80

70

 1Возрасен+2 деца

133

103

93

84

 2 Возрасни

137

103

91

80

 2 Возрасни+1 дете

150

116

105

93

 3 Возрасни

188

141

125

110

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

130

98

86

76

 1Возрасен+2 деца

143

111

99

89

 1Возрасен+3 деца

157

125

113

103

 2 Возрасни

148

112

98

87

 2 Возрасни+1 дете

162

125

112

100

 2 Возрасни+2 деца

176

139

125

114

 3 Возрасни

204

154

135

119

 3 Возрасни+1 дете

217

167

148

133

 4 Возрасни

267

201

176

156

TWO BEDROOMS APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

260

195

171

148

 1Возрасен+2 деца

260

195

171

148

 1Возрасен+3 деца

260

195

171

148

 1Возрасен+4 деца

274

209

185

162

 1Возрасен+5 деца

287

222

198

176

 2 Возрасни

260

195

171

148

 2 Возрасни+1 дете

260

195

171

148

 2 Возрасни+2 деца

260

195

171

148

 2 Возрасни+3 деца

274

209

185

162

 2 Возрасни+4 деца

287

222

198

176

 3 Возрасни

260

195

171

148

 3 Возрасни+1 дете

260

195

171

148

 3 Возрасни+2 деца

274

209

185

162

 3 Возрасни+3 деца

287

222

198

176

 4 Возрасни

260

195

171

148

 4 Возрасни+1 дете

274

209

185

162

 4 Возрасни+2 деца

287

222

198

176

 5 Возрасни

309

231

203

176

 5 Возрасни+1 дете

322

245

217

190

 6 Возрасни

357

268

235

204

Периоди за откажување

21 дена

14 дена

7 дена

3 дена

Пенали за откажување

100%

100%

Прва ноќ

Прва ноќ

Пенали за непојавување

100%

100%

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

5 ноќи

4 ноќи

-

-

Доплати

Возрасен

дете 2-12

   

Внатрешна загреана гаража

8,00 €

-

   

Новогодишна вечера

70,00 €

35,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 2-12

       

Цената вклучува користење на базен, џакузи, сауна парк, парна бања, WiFi, паркинг и трансфер до ски станицата

Попуст за рана резервација:

25 % до 31.07

     
 

20 % до 30.09

     
 

15 % до 31.10

     

Дневни попусти:

14=12; 7=6 за пристигнувања до 21.12 и по 08.03

Попустите се комбинираат

       

http://www.mpmhotels.bg/eng/htmls/guiness.html

       

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе