Следете нé или притиснете Escape

MPM SPORT - Хотел

4

Попусти

 

15% попуст за престој во период од 09-16.01.2019

20% попуст за престој во период од 17.03 - до крајот на сезоната

10% попуст за престој во период од 25.02 - 01.03.2019

Дневни попусти:

-          14=12; 7=6 за пристигнување до 21.12 и по 15.03

 

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот се наоѓа спроти гондолата. Модерен, луксузен хотел кој располага со ресторан, барови, интернет, бизнис центар, џакузи, остава за ски опрема, детско катче, спа центар (затворен базен, теретана, парна бања), собна услуга. Идеален за зимски семеен одмор.

Локација: 50м од гондолата, 700м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 82 соби, опремени со: телефон, сат ТВ, интернет, мини бар, фен, бања, балкон, кујнско катче во дел од собите

http://www.mpmhotels.bg/eng/htmls/sport.htmlhttp://www.mpmhotels.bg/eng/htmls/sport.html

Geolocation

MPM SPORT 4*

28.12-04.01

05.01-11.01

21.12-27.12; 12.01-08.03

01.12-20.12; 09.03-15.04

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

DBL EXECUTIVE / HB

 1Возрасен+1 дете

140

120

96

80

 1Возрасен+2 деца

157

137

113

97

 2 Возрасни

160

137

109

91

 2 Возрасни+1 дете

177

154

127

108

 3 Возрасни

219

188

150

125

DBL DELUXE / HB

 1Возрасен+1 дете

166

144

108

86

 1Возрасен+2 деца

183

161

125

103

 1Возрасен+3 деца

200

178

142

120

 2 Возрасни

189

164

123

98

 2 Возрасни+1 дете

206

181

140

115

 2 Возрасни+2 деца

223

198

157

132

 3 Возрасни

260

226

169

135

 3 Возрасни+1 дете

277

243

186

152

 4 Возрасни

331

287

215

172

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

251

215

171

144

 1Возрасен+2 деца

251

215

171

144

 1Возрасен+3 деца

251

215

171

144

 2 Возрасни

251

215

171

144

 2 Возрасни+1 дете

251

215

171

144

 2 Возрасни+2 деца

251

215

171

144

 3 Возрасни

251

215

171

144

 3 Возрасни+1 дете

251

215

171

144

 4 Возрасни

251

215

171

144

Периоди за откажување

21 дена

14 дена

7 дена

3 дена

Пенали за откажување

100%

100%

Прва ноќ

Прва ноќ

Пенали за непојавување

100%

100%

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

5 ноќи

4 ноќи

3 ноќи

-

Доплати

Возрасен

дете 2-13

   

Deluxe VIP apartment доплата по ноќ

60,00 €

-

   

Новогодишна вечера

80,00 €

40,00

   

Затворена гаража по ноќ

8,00 €

 

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 2-13

       

Цената вклуќува користење на базен, сауна, парна бања, римска бања, џакузи, ски остава и  WiFi;

       

Попуст за рана резервација:

25 % до 31.07

     
 

20 % до 31.08

     
 

15 % до 30.09

     
 

10 % до 31.10

     

Дневни попусти:

14=12; 7=6 за пристигнувањедо 21.12 и по 15.03

Попустите се комбинираат

       

http://www.mpmhotels.bg/eng/htmls/sport.html

       

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

MPM SPORT 4*

28.12-04.01

05.01-11.01

21.12-27.12; 12.01-08.03

01.12-20.12; 09.03-15.04

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

DBL EXECUTIVE / HB

 1Возрасен+1 дете

140

120

96

80

 1Возрасен+2 деца

157

137

113

97

 2 Возрасни

160

137

109

91

 2 Возрасни+1 дете

177

154

127

108

 3 Возрасни

219

188

150

125

DBL DELUXE / HB

 1Возрасен+1 дете

166

144

108

86

 1Возрасен+2 деца

183

161

125

103

 1Возрасен+3 деца

200

178

142

120

 2 Возрасни

189

164

123

98

 2 Возрасни+1 дете

206

181

140

115

 2 Возрасни+2 деца

223

198

157

132

 3 Возрасни

260

226

169

135

 3 Возрасни+1 дете

277

243

186

152

 4 Возрасни

331

287

215

172

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

251

215

171

144

 1Возрасен+2 деца

251

215

171

144

 1Возрасен+3 деца

251

215

171

144

 2 Возрасни

251

215

171

144

 2 Возрасни+1 дете

251

215

171

144

 2 Возрасни+2 деца

251

215

171

144

 3 Возрасни

251

215

171

144

 3 Возрасни+1 дете

251

215

171

144

 4 Возрасни

251

215

171

144

Периоди за откажување

21 дена

14 дена

7 дена

3 дена

Пенали за откажување

100%

100%

Прва ноќ

Прва ноќ

Пенали за непојавување

100%

100%

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

5 ноќи

4 ноќи

3 ноќи

-

Доплати

Возрасен

дете 2-13

   

Deluxe VIP apartment доплата по ноќ

60,00 €

-

   

Новогодишна вечера

80,00 €

40,00

   

Затворена гаража по ноќ

8,00 €

 

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 2-13

       

Цената вклуќува користење на базен, сауна, парна бања, римска бања, џакузи, ски остава и  WiFi;

       

Попуст за рана резервација:

25 % до 31.07

     
 

20 % до 31.08

     
 

15 % до 30.09

     
 

10 % до 31.10

     

Дневни попусти:

14=12; 7=6 за пристигнувањедо 21.12 и по 15.03

Попустите се комбинираат

       

http://www.mpmhotels.bg/eng/htmls/sport.html

       

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе