Следете нé или притиснете Escape

MURA - Хотел

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         15% за резервации до 31.10 за хотелското сместување + 10% на резервираните ски услуги

-         10% за резервации до 30.11 за хотелското сместување + 10% на резервираните ски услуги

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со спа центар, ресторан, парна бања, сауна, интернет, паркинг

Локација: 1500м од гондолата, 600м од центарот на Банско

Опис на собите: кабелска ТВ, телефон, бања, балкон

http://www.booking.com/hotel/bg/mura.bg.html

Geolocation

MURA 3*

29.12-04.01

05.01-11.01

26.01-15.02

15.12-28.12; 12.01-25.01; 16.02-01.03

до 14.12; 02.03-02.04

ЦЕНАТА Е ДАДЕНА ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

DBL STANDART / BB

 1Возрасен +1Дете

48

44

43

36

32

 1Возрасен +2Деца

64

59

57

48

43

 2Возрасни

64

59

57

48

43

 2Возрасни+1Дете

64

59

57

48

43

 3Возрасни

89

83

80

67

61

SUITE /BB

 1Возрасен +1Дете

87

82

80

71

66

 1Возрасен +2Деца

87

82

80

71

66

 1Возрасен +3Деца

87

82

80

71

66

 2Возрасни

87

82

80

71

66

 2Возрасни+1Дете

87

82

80

71

66

 2Возрасни+2Деца

87

82

80

71

66

 3Возрасни

110

104

100

88

81

MEZONET / BB

 1Возрасен +1Дете

87

82

80

71

66

 1Возрасен +2Деца

87

82

80

71

66

 1Возрасен +3Деца

87

82

80

71

66

 2Возрасни

87

82

80

71

66

 2Возрасни+1Дете

87

82

80

71

66

 2Возрасни+2Деца

87

82

80

71

66

 3Возрасни

110

104

100

88

81

Период за откажување

01.12.2018

7 дена

7 дена

7 дена

7 дена

Пенали за откажување

100%

Прва ноќ

Прва ноќ

Прва ноќ

Прва ноќ

Пенали за непојавување

100%

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

-

-

-

-

-

Доплати

Возрасни

Деца 2-12

     

Божиќна вечера / 25.12

35,00 €

17,50

     

Новогодишна вечера

85,00 €

42,50

     

Туристичка такса

5,00 €

5,00

     

Деца2-12

         

Цената вклучува користење на хидромасажна бања, сауна, парна бања, WiFi на јавните места и трансфер до првата станица  

Попуст за рана резервација:

15 % до 31.10 за хотелското сместување + 10 % попуст на претходно резервираните ски услуги

 

10 % до 30.11 за хотелското сместување + 10 % попуст на претходно резервираните ски услуги

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе