Следете нé или притиснете Escape

ORBILUX APARTHOTEL - Хотел

3

Попусти

Попуст за рана резервација:

-         20% за резервации направени до 30.09

-         15% за резервации направени до 31.10

-        10% за престој до 31.01.2019

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Локација:

500м од ски лифтот

1500м од центарот

Хотелски содржини:

Ресторан

Лоби бар

Сеф

Интернет

Паркинг

Спа центар

Хотелски содржини:

Базен

Парна бања

Сауна

Фитнес центар

Автобус до гондолата

Соби:

Студио (30 м2) / максимум сместување: 2+1

Апартман со една спална соба (55 м2) / максимум сместување: 2+2

Апартман со две спални соби (70 м2) / максимум сместување: 4+2

Кабелска ТВ

Мини бар

Сеф

ТВ

Телефон

Бања

Кујнско катче и мал фрижидер во апартманите

 

Geolocation

ORBILUX APARTHOTEL 3*

01.12-21.12; 18.02-31.03

27.12-06.01

22.12-26.12; 19.01-17.02

07.01-18.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

STUDIO / HB

 1Возрасен +1Дете

45

87

54

48

 1Возрасен +2Деца

58

113

70

63

 2Возрасни

52

103

64

57

 2Возрасни+1Дете

66

128

80

71

 3Возрасни

46

88

56

51

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1Возрасен +1Дете

52

99

66

58

 1Возрасен +2Деца

68

128

85

75

 1Возрасен +3Деца

83

157

105

92

 2Возрасни

62

116

78

68

 2Возрасни+1Дете

77

145

97

86

 2Возрасни+2Деца

92

174

116

103

 3Возрасни

81

153

101

91

 3Возрасни+1Дете

96

182

121

108

 4Возрасни

100

189

125

114

TWO BEDROOMS APARTMENT / HB

 1Возрасен +1Дете

85

167

101

93

 1Возрасен +2Деца

85

167

101

93

 1Возрасен +3Деца

85

167

101

93

 1Возрасен +4Деца

98

191

116

107

 1Возрасен +5Деца

110

216

130

120

 2Возрасни

85

167

101

93

 2Возрасни+1Дете

85

167

101

93

 2Возрасни+2Деца

85

167

101

93

 2Возрасни+3Деца

98

191

116

107

 2Возрасни+4Деца

110

216

130

120

 3Возрасни

93

181

110

101

 3Возрасни+1Дете

105

206

124

115

 3Возрасни+2Деца

105

206

124

115

 3Возрасни+3Деца

118

230

139

129

 4Возрасни

100

196

119

109

 4Возрасни+1Дете

113

221

133

123

 4Возрасни+2Деца

125

245

148

137

 5Возрасни

120

233

143

132

 5Возрасни+1Дете

132

257

157

146

 6Возрасни

139

269

166

155

Период за откажување:

5 дена

14 дена

14 дена

7 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

100 %

Прва ноќ

Втора ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100 %

2 ноќи

3 ноќи

Минимум престој:

-

-

-

-

Доплати:

Возрасни

Деца 3-13

   

Божиќна вечера / 25.12

30,00 €

15,00

   

Новогодишна вечера

50,00 €

25,00

   

Туристичка такса

1,00 €

1,00

   

Деца 3-13

       

Цената вклучува користење на базен, сауна, фитнес, парна бања и трансфер до ски лифтот

   

Попуст за рана резервација:

20 % до 30.09

     
 

15 % до 31.10

     
 

10 % до 30.11

     

http://www.orbilux.bg/

       
         

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе