Следете нé или притиснете Escape

ORPHEY - Хотел

4

Попусти

Попуст за рана резервација:

-         20% за резервации направени до 30.09

-         15% за резервации направени до 31.10

-         10% за резервации направени до 30.11

Дневни попусти:

-          14=12; 7=6 за престој до 21.12 и пристигнувања по 12.01

Попустите се комбинираат

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА - Early Booking
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал, удобен хотел. Се состои од 4 згради. Располага со ресторан, бар, базен, спа центар, интернет, пинг-понг, остава за ски опрема. Идеален за зимски семеен одмор

Локација: Во самиот центар на Банско, 2км од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 70 соби, опремени со: софа на развлекување, мини бар, сеф, телефон, сат ТВ, фен, бања, балкон

http://www.orphey.com/eng/index.html

Geolocation

ORPHEY 4*

29.12-04.01

22.12-28.12; 05.01-11.01

12.01-28.02

01.03-30.04; 17.11-21.12

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

DBL STANDART / BB

 1Возрасен+1 дете

93

46

40

35

 1Возрасен+2 деца

93

57

50

43

 2 Возрасни

93

57

50

43

 2 Возрасни+1 дете

117

71

63

54

 3 Возрасни

126

77

68

58

DBL LUX / BB

 1Возрасен+1 дете

93

46

40

35

 1Возрасен+2 деца

93

57

50

43

 1Возрасен+3 деца

117

71

63

54

 2 Возрасни

93

57

50

43

 2 Возрасни+1 дете

117

71

63

54

 2 Возрасни+2 деца

117

71

63

54

 3 Возрасни

126

77

68

58

 3 Возрасни+1 дете

150

91

80

69

 4 Возрасни

159

97

85

74

DBL FAMILY / BB

 1Возрасен+1 дете

100

51

46

40

 1Возрасен+2 деца

100

64

57

50

 1Возрасен+3 деца

125

80

71

63

 2 Возрасни

100

64

57

50

 2 Возрасни+1 дете

125

80

71

63

 2 Возрасни+2 деца

125

80

71

63

 3 Возрасни

135

86

77

68

 3 Возрасни+1 дете

161

102

91

80

 4 Возрасни

171

109

97

85

JUNIOR SUITE / BB

 1Возрасен+1 дете

100

64

57

50

 1Возрасен+2 деца

125

80

71

63

 1Возрасен+3 деца

125

80

71

63

 2 Возрасни

100

64

57

50

 2 Возрасни+1 дете

125

80

71

63

 2 Возрасни+2 деца

125

80

71

63

 3 Возрасни

135

86

77

68

 3 Возрасни+1 дете

135

86

77

68

 4 Возрасни

171

109

97

85

DELUXE SUITE / BB

 1Возрасен+1 дете

109

73

66

59

 1Возрасен+2 деца

137

91

83

74

 1Возрасен+3 деца

137

91

83

74

 1Возрасен+4 деца

164

109

99

89

 2 Возрасни

109

73

66

59

 2 Возрасни+1 дете

137

91

83

74

 2 Возрасни+2 деца

137

91

83

74

 2 Возрасни+3 деца

164

109

99

89

 3 Возрасни

148

98

89

80

 3 Возрасни+1 дете

148

98

89

80

 3 Возрасни+2 деца

175

117

106

95

 4 Возрасни

186

124

112

101

Периоди за откажување

14 дена

7 дена

5 дена

3 дена

Пенали за откажување

100%

Прва ноќ

Прва ноќ

Прва ноќ

Пенали за непојавување

100%

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

3 ноќи

5 ноќи

3 ноќи

-

Доплати

Возрасен

дете 5-13

   

Сеф, дневно

3,00 €

-

   

Камин дневно во Deluxe suite

12,00 €

-

   

Доплата за полупансион

4,00 €

2,00

   

 Божикна вечера / 25.12

26,00 €

13,00

   

Новогодишна вечера

68,00 €

34,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 5-13*

       

Цената вклучува користење на затворен базен, џакузи, парна бања, Финска сауна, био сауна. Лакониум, релакс зона, WiFi и трансфер до првата станица

Попуст за рана резервација:

20 % до 30.09

     
 

15 % до 31.10

     
 

10 % до 30.11

     

ден discounts:

14=12; 7=6 за престој до 21.12 и пристигнувања по 12.01

Попустите се комбинираат

       

http://www.orphey.com/eng/index.html

       

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

ORPHEY 4*

29.12-04.01

22.12-28.12; 05.01-11.01

12.01-28.02

01.03-30.04; 17.11-21.12

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

DBL STANDART / BB

 1Возрасен+1 дете

93

46

40

35

 1Возрасен+2 деца

93

57

50

43

 2 Возрасни

93

57

50

43

 2 Возрасни+1 дете

117

71

63

54

 3 Возрасни

126

77

68

58

DBL LUX / BB

 1Возрасен+1 дете

93

46

40

35

 1Возрасен+2 деца

93

57

50

43

 1Возрасен+3 деца

117

71

63

54

 2 Возрасни

93

57

50

43

 2 Возрасни+1 дете

117

71

63

54

 2 Возрасни+2 деца

117

71

63

54

 3 Возрасни

126

77

68

58

 3 Возрасни+1 дете

150

91

80

69

 4 Возрасни

159

97

85

74

DBL FAMILY / BB

 1Возрасен+1 дете

100

51

46

40

 1Возрасен+2 деца

100

64

57

50

 1Возрасен+3 деца

125

80

71

63

 2 Возрасни

100

64

57

50

 2 Возрасни+1 дете

125

80

71

63

 2 Возрасни+2 деца

125

80

71

63

 3 Возрасни

135

86

77

68

 3 Возрасни+1 дете

161

102

91

80

 4 Возрасни

171

109

97

85

JUNIOR SUITE / BB

 1Возрасен+1 дете

100

64

57

50

 1Возрасен+2 деца

125

80

71

63

 1Возрасен+3 деца

125

80

71

63

 2 Возрасни

100

64

57

50

 2 Возрасни+1 дете

125

80

71

63

 2 Возрасни+2 деца

125

80

71

63

 3 Возрасни

135

86

77

68

 3 Возрасни+1 дете

135

86

77

68

 4 Возрасни

171

109

97

85

DELUXE SUITE / BB

 1Возрасен+1 дете

109

73

66

59

 1Возрасен+2 деца

137

91

83

74

 1Возрасен+3 деца

137

91

83

74

 1Возрасен+4 деца

164

109

99

89

 2 Возрасни

109

73

66

59

 2 Возрасни+1 дете

137

91

83

74

 2 Возрасни+2 деца

137

91

83

74

 2 Возрасни+3 деца

164

109

99

89

 3 Возрасни

148

98

89

80

 3 Возрасни+1 дете

148

98

89

80

 3 Возрасни+2 деца

175

117

106

95

 4 Возрасни

186

124

112

101

Периоди за откажување

14 дена

7 дена

5 дена

3 дена

Пенали за откажување

100%

Прва ноќ

Прва ноќ

Прва ноќ

Пенали за непојавување

100%

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

3 ноќи

5 ноќи

3 ноќи

-

Доплати

Возрасен

дете 5-13

   

Сеф, дневно

3,00 €

-

   

Камин дневно во Deluxe suite

12,00 €

-

   

Доплата за полупансион

4,00 €

2,00

   

 Божикна вечера / 25.12

26,00 €

13,00

   

Новогодишна вечера

68,00 €

34,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 5-13*

       

Цената вклучува користење на затворен базен, џакузи, парна бања, Финска сауна, био сауна. Лакониум, релакс зона, WiFi и трансфер до првата станица

Попуст за рана резервација:

20 % до 30.09

     
 

15 % до 31.10

     
 

10 % до 30.11

     

ден discounts:

14=12; 7=6 за престој до 21.12 и пристигнувања по 12.01

Попустите се комбинираат

       

http://www.orphey.com/eng/index.html

       

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе